Koszykówka. Rawia z dwoma zwycięstwami [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Szóste i siódme zwycięstwo w sezonie zanotowali koszykarze rawickiej Rawii. O oba sukcesy łatwo jednak nie było.

Rawiczanie u siebie wygrali z 365energy Basket Piła 84:76, a na wyjeździe-  z Eneą Basket Junior Poznań 65:63.

Mecz z pilanami początkowo miał się odbyć w niedzielę (14 lutego). O zmianę terminu poprosiła drużyna z miasta nad Gwdą. Ostatecznie, spotkanie rozegrano we wtorek (16 lutego).

Pierwszą kwartę wygrali pilanie czterema punktami. W drugiej odsłonie Rawia zagrała taktycznie lepiej w obronie, przez co rywalom trudniej było zdobyć punkty. Miejscowi wyszli na minimalne prowadzenie i utrzymali je do końca pierwszej połowy. - Poprawiliśmy dużo rzeczy po pierwszej kwarcie, wyszliśmy na jednopunktowe prowadzenie. Powiedzieliśmy sobie, co jeszcze trzeba poprawić w drugiej  połowie i udało się - ocenił trener gospodarzy Patryk Czerwiński.

Trzecia kwarta toczyła się już pod dyktando Rawii. Nie tylko dobra obrona, ale i ofensywna gra dały gospodarzom 10-punktowe prowadzenie. Mogło się więc wydawać, że ostatnia partia spotkania będzie formalnością. Jednak w rawickim kolektywie pojawiły się problemy, głównie z komunikacją, które spowodowały nieskuteczność konstruowanych akcji. Mimo tego, dzięki sporej przewadze, Rawii udało się dowieźć zwycięstwo do końca.

W niedzielnym spotkaniu rawiczanie grali na wyjeździe z Eneą Basket Junior Poznań. Spotkanie miało zacięty przebieg. Po nerwowej końcówce, goście wygrali dwoma "oczkami 65:63.

- Stanęliśmy na wysokości zadania. Pomimo wielu emocji i nerwowości pod koniec spotkania, wytrzymaliśmy napór przeciwnika i zasłużenie wywozimy zwycięstwo z bardzo trudnego terenu. Myślę, że w ostatnim czasie znaleźliśmy to, czego szukaliśmy przez pół sezonu. Zaczęliśmy grać bardzo energicznie, szukając siebie nawzajem, biegając sporo bez piłki, dzięki czemu tworzą się na parkiecie przewagi. Każdy, kto wchodzi na boisko, dokłada coś dobrego od siebie. I to, co najważniejsze, nawet jak nam nie idzie, to wolą walki i charakterem potrafi wyszarpać zwycięstwo - ocenił Patryk Czerwiński, trener Rawii.

Przed podopiecznymi Patryka Czerwińskiego pozostało jeszcze 4 mecze w tym sezonie, a celem drużyny jest - jak mówi trener - wygranie każdego z nich. Obecnie rawiczanie są na czwartym miejscu tabeli III ligi koszykówki. Odnieśli 7 zwycięstw i zanotowali tyle samo porażek.

RKKS Rawia Rawag Rawicz- 365energy Basket Piła 84:76
Kwarty: 18:22, 20:15, 25:14, 21:25
Punkty dla Rawii: Stachowiak - 4, M. Skupin - 8, Chorzępa - 2, Nawrocki - 25, A. Skupin, Świerczyk - 10, Wacyra - 18, Popiel - 3, Staśkowiak - 14

ENEA Basket Junior Poznań - RKKS Rawia Rawag Rawicz 63:65
Kwarty: 17:19, 12:14, 17:16, 17:16
Punkty dla Rawii: Stachowiak - 2, M. Skupin - 5, Chorzępa - 5, Adam Nawrocki - 14, A. Skupin - 2, Wacyra - 20, Popiel - 3, Staśkowiak - 14