Rawicka koszykarska młodzież o włos od zwycięstwa

Sport Rawia podejmowała ekipę BS Slam Stal Ostrów Wielkopolski w ramach koszykarskich rozgrywek U17. O zwycięstwie gości zadecydowała końcówka meczu.

Młodzi rawiczanie wygrali w pierwszej i drugiej kwarcie. Na przerwę do szatni schodzili przy dziewięciopunktowym prowadzeniu.

Po zmianie stron gospodarze nadal dobrze sobie radzili. - Przez trzy kwarty kontrolowaliśmy mecz. Mieliśmy w niej nawet 12-punktową przewagę. Później zanotowalimy kilka nonszalanckich akcji, a gościom wpadły cztery "trójki" z rzędu i mecz był już na styku - powiedział po meczu Adam Staśkowiak, trener Rawii.

Niestety dla gospodarzy, w decydującej odsłonie meczu szwankowała skuteczność, ale i gra w defensywie. Przyjezdni rzucili 21 punktów, często ponawiając swoje akcje po zbiórkach, a rawiczanie tylko 9. Ostatecznie, to ostrowianie wygrali w całym meczu. - Zabrakło chłodnej głowy i spokoju - dodał trener rawiczan.

Ekipa U17 zagrała w tym sezonie po raz jedenasty. Do tej pory wygrała tylko w spotkaniu z zespołem MKK Pyra Szkoła Gortata II Poznań 81:57.

RKKS Rawia Rawicz - BM Stal Stal Ostrów Wielkopolski 69:73
Kwarty: 19:15, 19:14, 22:23, 9:21
Punkty dla Rawii: Bielecki - 2, Kajak - 2, P. Popiel - 26, Kowalski - 0, Mi. Demut - 11, A. Skupin - 7, Nawrocki - 0, Lisiecki - 0, Ma. Demut - 11, Durczewski 10

Punkty dla BM Stal: Kołpak - 8, Jarosik - 0, Ziomko - 10, Mikołajczyk - 6, Szymoniak - 9, Rachuta - 3, Woźniak - 5, Waniak - 5, Frąszczak - 15, Kurzański - 10, Kisielewski - 2