Rawicz. Taekwondziści na Mistrzostwach Polski Juniorów

Sport Malwina Jarosiewicz, Antoni Ulbin i Kacper Bujakiewicz z Akademii Taekwon-do IN NAE wzięli udział w Mistrzostwach Polski Juniorów. Impreza odbyła się w Bystrzycy Kłodzkiej.

Tuż za podium uplasowała się Malwina Jarosiewicz. W walkach +65kg zajęła czwartą lokatę. W walce o brąz przegrała w dogrywce. Zawodniczka zajęła także lokatę 17-25 w technikach specjalnych.

Dla Kacpra i Antka były to pierwsze starty w kategorii juniora. Chłopaki pokazały klasę - podkreśla Paweł Jóska, trener z rawickiego klub IN NAE.

Kacper Bujakiewicz wywalczył trzecie miejsce w technikach specjalnych.

Jest to jego koronna konkurencja i to na nią najbardziej się nastawialiśmy. Po raz kolejny przegrywa tylko z Kadrą Polski. Warto nadmienić, że kategorie były bardzo mocno obsadzone i Kacper miał 65 przeciwników w kategorii - dodaje trener.

Pozostałe wyniki Kacpra Bujakiewicza: układy (miejsce 17-25) i walki (miejsce 13-16).

Antoni Ulbin był z kolei głównie przygotowywany do walk.

Tutaj, niestety, mamy mały niedosyt, bo ostatecznie zajmuje 9 lokatę, czyli identyczną jak rok temu - zauważa Paweł Jóska.

W kategorii juniora pojawiła się nowa konkurencja. Są nią testy siły.

Postanowiliśmy wystawić Antka, bo wiedzieliśmy, że z jego siłą i przygotowaniem do rozbić, które ćwiczyliśmy od kilku miesięcy, warto spróbować. Konkurencja również była bardzo mocno obsadzona, bo przystąpiło do niej ponad 50 zawodników, ale i bardzo kontuzjogenna. Źle wykonana technika może skutkować poważnymi kontuzjami. Ciężka praca i sumienność opłaciły się. Zdobyliśmy brązowy medal - cieszy się rawicki trener.

Pozostałe wyniki Antoniego Ulbina: walki - 9 miejsce, układy - lokata 17-25.

W klasyfikacji klubowej IN NAE zajęło 21 lokatę (na 49 startujących klubów).