Rawicz. Trzy punkty dla Rawii. Zwycięstwo dedykowane zawodnikom kontuzjowanym [ZDJĘCIA]

Sport Pewnym zwycięstwem Rawii zakończyło się niedzielne spotkanie z Pogonią Śmigiel w ramach Red Box V ligi, gr. 2.

Podopieczni Kamila Pilarskiego wygrali z ekipą z powiatu kościańskiego 4:0. Zwycięstwo z Pogonią rawiczanie dedykowali kontuzjowanym zawodnikom, w tym Hubertowi Gillowi.

Spotkanie na początku nie zapowiadało sporych emocji. Akcje rawiczan były niedokładne, a podania gospodarzy - często niecelne. Zmieniło się to po przerwie na uzupełnienie płynów w 30. minucie. Trener Kamil Pilarski przeprowadził z zawodnikami krótką rozmowę. Ta poskutowała, bo w 37. minucie padła pierwsza bramka dla Rawii, którą strzelił Piotr Robak. Wynik nie zmienił się do końca pierwszej części spotkania.

W pierwszej połowie zabrakło nam cierpliwości, o tym rozmawialiśmy w przerwie - komentował Kamil Pilarski, trener gospodarzy. - Powiedziałem, że musimy ruszyć do przeciwnika i szukać wolnych stref, by ta gra nie była tak męcząca. Zespół zareagował na moje sugestie i padła pierwsza bramka, po której było widać, że zespół ze Śmigla opadł moralnie i też w siłach - dodał.

Gol za golem
Po zmianie stron rawiczanie podkręcili tempo. Kolejne trafienia zanotowali Michał Skrzypczak, Kamil Cugier i Piotr Robak. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4:0 dla Rawii.

Cieszy nas ten wynik, bo zakładaliśmy, żeby wygrać z trzema ostatnimi zespołami i, by zdobyć te 9 punktów. Ten cel udało się zrealizować i - dodatkowo - w tych trzech meczach straciliśmy tylko jedną bramkę - cieszył się trener.

Rawia ma obecnie 47 punktów w tabeli. Plasuje się na szóstej pozycji w tabeli.

Kontuzji nie brakuje
Przez ostatni miesiąc podopieczni Kamila Pilarskiego na murawę wybiegają co kilka dni. Niestety, zespół nękają kontuzje. Obecnie pięciu zawodników nie jest zdolnych do gry - w tym od minionego czwartku Hubert Gill. Obrońca Rawii doznał urazu w trakcie spotkania z Patrią Buk. Prawdopodobnie zostało uszkodzone więzadło krzyżowe oraz poboczne w kolanie.

Co do Huberta, czekamy na ostateczną diagnozę. Nie wygląda to najlepiej, prawodpodobnie będzie to poważna kontuzja. W tym tygodniu czeka go rezonans i będziemy wszystko wiedzieć - mówi trener Rawii Kamil Pilarski.

Ruszyła już zbiórka na rehabilitację Huberta Gilla. Link do niej - TUTAJ

Rawia Walbet Rawicz - Pogoń Śmigiel 4:0
Bramki:
1:0 Piotr Robak (37'), 2:0 Michał Skrzypczak (46'), 3:0 Kamil Cugier (58'), 4:0 Piotr Robak (67')
Skład Rawii: Wolny (75' Machowiak), Orłowski (75' Marszałek), Robak, Skrzypczak, Materkowski, Walkowiak, Molka, T. Wawrzyniak (65' Głowacz), P. Wawrzyniak (72' Bojdo), Szymanowski, Cugier