Z koszykarskich parkietów [FOTO]

Sport Trzy młodzieżowe zespoły koszykarskiej Rawii wystąpiły w trakcie weekendu.

W sobotę grały zawodniczki Rawii Isosfery (U13) i młodzicy (U12). Dziś na parkiet wybiegli zawodnicy do lat 13.

Czwarte spotkanie fazy finałowej za podopiecznymi Szymona Maciołka. Rawiczanki podejmowały na własnym parkiecie - w hali "Kolejarza" - ekipę Lidera Swarzędz. Przyjezdne wygrały w pierwszej i drugiej kwarcie. W trzeciej rawiczanki odrobiły część strat. W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdne ponownie doszły do głosu i pewnie triumfowały. - Mieliśmy 33 minuty dobrej gry w ataku. Dużo współpracy i ruchu piłki pozwoliło nam z mocnym przeciwnikiem trzymać wynik na kontakcie. Utrzymywanie sytuacji 1x1, nacisk na całym boisku, mądra obrona w pozycyjnym to elementy, z których możemy być zadowoleni. Niestety, z mocnym rywalemm jakim jest Swarzędz, musimy grać stabilnie cały mecz. Na pewno do tego dojdziemy. Brawo dla dziewczyn za krok do przodu - podsumował trener Szymon Maciołek.

RKKS Rawia Isosfera Rawicz - UKS Lider Biofarm Swarzędz 39:63
Kwarty: 8:12, 9:18, 15:13, 7:20
Punkty dla Rawii: Weronika Kryś, Zuzanna Owczarzak, Wiktoria Rozmyślak, Zuzanna Augustyniak 1, Emilia Miśkowiak , Jagoda Łacinik - 4, Oliwia Kempa - 8, Nadia Kapała - 0, Natalia Wolna 17, Julia Stolaś 9.

Do Suchego Lasu udali się zawodnicy Rawii do lat 12. Goście odnieśli pewne zwycięstwo. - Zagraliśmy bardzo fajne spotkanie zarówno po bronionej stronie parkietu jak i w ataku - powiedział po meczu trener Filip Sroka. -  Dużo minut dostali dziś nasi najmłodsi zawodnicy, szkoda tylko że na swoje konto punkty zapisał tylko Tomek, ale każdy wniósł coś do zespołu i mógł wyciągnąć lekcje i doświadczenie z gry - dodał.

Basket Team Suchy Las - RKKS Rawia Rawicz 57:79
Kwarty: 14:18, 18:16, 9:28, 18:16
Punkty dla Rawii: Tomasz Dybowski - 2, Dawid Lis - 16, Miłosz Cieślak - 11, Marcel Kasprzak - 11 , Alex Polowczyk - 26, Jakub Molski - 13, Bartosz Szczepaniak, Kamil Nowak, Wiktor Wasilewski, Kacper Malchrzycki, Kornel Tama

Ostatnie spotkanie odbyło się dziś. Rawiczanie do lat 13 podejmowali na własnym parkiecie, w hali "Kolejarza", rówieśników z Akademii Koszykówki Poznań. Mecz miał wyrównany przebieg. Po trzech kwartach gospodarze prowadzili jedynie pięcioma punktami. W ostateniej części spotkania rawiczanie powiekszyli przewagę i wygrali jedenastoma "oczkami".

RKKS Rawia Rawicz - Akademia Koszykówki Poznań 56:45
Kwarty: 14:9, 16:18, 6:4, 20:14
Punkty dla Rawii: Filip Radel - 5, Maciej Zakrzewski - 5, Marcel Kasprzak, Bartosz Szczepaniak, Marcel Becelewski - 21, Mikołaj Kosiński, Alex Polowczyk 17, Jakub Molski - 6, Dominik Suchanecki - 2, Mikołaj Nowak.

W najbliższy wtorek w hali w Sierakowie seniorzy Rawii będą podejmowali 365energy Basket Piłę. Początek meczu o godz. 19.00.