Reklama

129 hodowców świń ubiega się o pomoc

Opublikowano: 17 stycznia 2021 06:00
Autor: Honorata Dmyterko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Przez dwa tygodnie - od 7 do 21 grudnia - do miejskogóreckiego biura ARiMR wpłynęło 129 wniosków o przyznanie pomocy dla producentów świń, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi koronawirusem.

Pomoc jest przeznaczona dla producentów świń, którzy od 1 marca do 15 lipca utrzymywali w gospodarstwie średnią dzienną liczbę świń wynoszącą co najmniej 21 sztuk.

Pomoc ma być udzielona rolnikowi, któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym, spowodowanymi epidemią COVID-19.

„Założono, że może ona być kumulowana z pomocą udzielaną z tytułu prowadzenia również innych niż produkcja świń w cyklu otwartym kierunków produkcji rolnej na podstawie rozporządzenia PROW, przy czym łączna kwota pomocy nie może przekroczyć równowartości w złotych kwoty 7.000 euro” - czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia, ustanawiającego rządową pomoc dla producentów trzody chlewnej.

Wysokość dotacji będzie wypłacana w formie ryczałtu.

4.500 zł otrzyma posiadacz co najmniej 21 świń i nie więcej niż 50 zwierząt. Natomiast, kwota 14.900 zł może trafi ć do rolnika, który hoduje więcej niż 50 sztuk trzody, ale nie więcej niż 200. Najwięcej, 23.800 zł otrzymają posiadacze stada powyżej 200 świń.

- Przy ustalaniu wysokości wsparcia brano pod uwagę zarówno spadek cen, problemy ze zbytem, wydłużenie procesu produkcji, jak i konieczność ponoszenia wyższych kosztów produkcji - tłumaczy Karol Junory, kierownik Biura Powiatowego A RiMR w Miejskiej Górce.

68 tys. złotych Gmina Pakosław przeznaczy w tym roku na realizację programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Szczegóły TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (9)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  bolo

  Kazde doplaty powoduja ze poglowie nie spada a jest bardzo duza nadprodukcja.

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Paradoks

  Największy paradoks jest taki, że dostają dopłaty z tytułu pandemii COVID 19. To zapytajcie tych rolników ilu z nich wierzy w tą chorobę i pandemię? Ale łapy po pieniądze wyciągać to zawsze pierwsi potrafią. Wszystko im się należy i nic im się nie opłaca... Cały czas ta sama gadka.

 • 2 miesiące temu | ocena +9 / -4

  stary

  na lepsze traktory bambrow stac a na biedne swinki nie kiedys nie bylo doplat i jakos dawali rade

 • 2 miesiące temu | ocena +4 / -5

  logo

  A kiedy zlikwiduja KRUS.A co do swin to mamy WOLNY RYNEK koniec kropka

 • 2 miesiące temu | ocena +10 / -6

  jan

  A kto dopłaci restauracjom , gabinetom odnowy biologicznej, hotelom itp ;czyżby świnie nie jadły i nie rosły ?nie skupywali ludzie przestali jeść .

 • 2 miesiące temu | ocena +13 / -6

  jet

  Komu trza zabrać ażeby innym dopłacać ?

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -9

  Rolnik że Sowiny

  To i tak nic. Cena swin powina byc równa od 5.80 + vat do 6.50 + vat. Wtedy rolnik moze muwic o zyskach.