Reklama

15 razy tak dla burmistrza. Karol Skrzypczak uzyskał absolutorium

Opublikowano: 6 maja 2010 07:41
Autor: Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Najważniejszą uchwałą podjętą przez radnych na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Miejskiej Górce było udzielenie absolutorium burmistrzowi Karolowi Skrzypczakowi. \r\n

\r\n

Przed zajęciem stanowiska radni wysłuchali opinii komisji rewizyjnej rady miejskiej oraz regionalnej izby obrachunkowej dotyczącej wykonania budżetu za ostatnie dwanaście miesięcy. - Nie można ukrywać, że ubiegły rok był rokiem kryzysowym również w naszej gminie. Dotknął nas spadek dochodów z wpływu podatku PIT. Do budżetu z tego tytułu wpłynęło około 300 tys. zł mniej, niż początkowo zakładaliśmy. Jednak jestem zadowolony z tego, co udało się do tej pory osiągnąć - mówił Karol Skrzypczak. Decyzję w sprawie absolutorium rajcy podjęli jednogłośnie, tym samym zaakceptowali wykonanie budżetu za 2009 rok. Zgodzili się z tym, że potrzeby gminy są duże, ale należy je realizować po kolei. - W ciągu najbliższych kilku lat zadaniem priorytetowym będzie budowa kanalizacji sanitarnej na terenie gminy - dodał włodarz. W programie sesji znalazła się także uchwała dotycząca wniesienia kolejnych udziałów do Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie. W tej sprawie radni również jednogłośnie podjęli pozytywną decyzję.
(kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.