reklama
reklama

Będą szukać nowych ujęć wody. Gdzie będą prowadzone odwierty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: adobe stock

Będą szukać nowych ujęć wody. Gdzie będą prowadzone odwierty? - Zdjęcie główne

foto adobe stock

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na terenie gminy będą prowadzone poszukiwania nowych ujęć wody. Chodzi o zwiększenie zasobów dla zaopatrywania w surowiec nie tylko miejskogóreczan, ale także mieszkańców gmin Jutrosin i Pakosław.
reklama

Jak informuje, burmistrz Karol Skrzypczak już od dłuższego czasu samorząd robi „przymiarki” do znalezienia nowych ujęć wody. Gdzie będą prowadzone poszukiwania?

W dolinie Dąbrocznej, w okolicy Niemarzyna zostanie wykonany odwiert. Jeśli wyniki okażą się pozytywne, to woda będzie stamtąd czerpana i pompowana do stacji uzdatniania w Miejskiej Górce - wyjaśnia włodarz.

Wody w gminie Miejska Górka będzie szukać samorządowa spółka 

Odwiertami w poszukiwaniu ujęć zajmą się Wodociągi Gminne w Pakosławiu - spółka prowadzona wspólnie przez trzy samorządy - Pakosław Miejską Górkę i Jutrosin. Zaopatrzeniem mieszkańców tych gmin w wodę i odprowadzaniem ścieków na tych obszarach spółka zajmuje się od 1996 roku.

Każde tego typu działanie, jak poszukiwanie ewentualnych nowych ujęć wody, ma przyczynić się do zwiększenia zasobów i poprawienia bezpieczeństwa mieszkańców - przekazuje burmistrz Miejskiej Górki.

Jak mówi, odwierty w okolicy Niemarzyna są planowane jeszcze w tym roku. Jeśli potwierdzi się, że to dobre źródło wody, gmina wykupi kolejne grunty i będzie robić następne odwierty, a w efekcie zostaną zamontowane pompy i wybudowany rurociąg w kierunku Miejskiej Górki.

Wodę "pożyczają" od sąsiadów 

Obecnie Wodociągi Gminne czerpią wodę z ujęć w w Szkaradowie, Szymonkach, Starym Sielcu, Rogożewie, Konarach, Miejskiej Górce oraz Białymkale. Jest też kilka miejscowości, których mieszkańcy są zaopatrywani w wodę z ujęć położonych na terenie sąsiednich gmin. Niemarzyn, Chojno, Zakrzewo - mają wodę z Rawicza, Roszkowo - z gminy Poniec, a Gostkowo z gminy Krobia.

-Obecnie dostęp do wody niezbędnej dla wszystkich mieszkańców jest wystarczający, ale chcemy mieć lepiej wydajne źródła. To nie oznacza, że samorząd zrezygnuje z sąsiednich ujęć, bo to jest ważne dla bezpieczeństwa. Chcemy jednak mieć jak największą rezerwę dla siebie - podkreśla Karol Skrzypczak.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama