Reklama

Mieszkańcy Masłowa oburzeni. Nie wiedzą, którędy można przejść

Opublikowano: 8 stycznia 2021 14:06
Autor: Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Odkąd ruszyła budowa tunelu mieszkańcy Masłowa korzystają z wytyczonego objazdu dla samochodów oraz obejścia dla pieszych. Wiedzie ono z PKP na ul. Działkową. Dziś stanął na nim płot.

Reklama

Obejście zostało wyznaczone za zgodą właścicieli działek przylegających do drogi, ponieważ ona także jest ich własnością. Zawarto w tej sprawie porozumienie z gminą oraz PKP, które zadbało o położenie chodnika, utwardzenie drogi i oświetlenie. Dziś jeden z właścicieli nieruchomości zablokował przejście. Oznacza to, że piesi by przedostać się do Masłowa muszą iść kilkaset metrów dalej (około 700 m), w kierunku ul. Bocianiej - jest to droga gruntowa, pełna dziur i nieoświetlona. 


Na czerwono zaznaczona jest trasa przejścia, z którego dotychczas korzystali przechodnie. Kolorem zielonym zacznaczono trasę alternatywną.

Oburzeni mieszkańcy o fakcie powiadomili policję oraz władze miasta. Jak informowali redakcję, sporo osób dziś zawracało próbując przejść do miasta nie wiedząc, co się dzieje i którędy teraz należy się poruszać.

- Młodzież zdziwiona zawracała, niektórzy się zatrzymywali i nie wiedzieli co dalej. Chcieli zdążyć na pociąg i się nie udało. Jak można tak postąpić i utrudniać ludziom życie? - zastanawiali się masłowianie w rozmowie z portalem.

Czy mieszkaniec miał prawo postawić płot? Co na to władze miasta? 

Dotychczas w miejscu zaznaczonym na grafice na zielono nie było płotu. Mieszkańcy i osoby zmierzające na stację kolejową mogły poruszać się tam bez problemu.

 

 AKTUALIZACJA: 16:07 

Burmistrz i PKP komentują sprawę

- Otrzymuję telefony i zapytania od mieszkańców w sprawie zamkniętego przejścia do Masłowa. Nie otrzymałem żadnej informacji o tym, że właściciel terenu zrezygnował z porozumienia zawartego z nami o udostępnieniu przejścia i zamknie je dla mieszkańców. Obecnie nie mogę się dodzwonić do właściciela posesji, aby wyjaśnić sytuację. Jeśli nie uda nam się porozumieć w sprawie przywrócenia przejścia, będziemy zmuszeni poszukać innych rozwiązań przebiegu przejścia. Prowadzimy rozeznanie w terenie, powiadomiliśmy PKP i podejmiemy z nimi rozmowy w celu szybkiego rozwiązania problemu - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

Radosław Śledziński z PKP zaznacza, że kolej nie jest formalnie stroną porozumienia, ale - jak zapewnia - kolej zrobi wszystko, by mieszkańcy mieli komfortowe przejście.

Sprawą ma zająć się także dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

 

 AKTUALIZACJA: 18:10 

Samorządni PRA wydają komunikat

Sprawą zainteresowali się również radni Stowarzyszenia Samorządni PRA. W wpisie na jedym z portali społecznościowych zwracają uwagę, że mieszkańcy Masłowa po raz kolejny znaleźli się w trudnej sytuacji. 

- Mieszkańcy Masłowa i Rawicza zostali kolejny raz postawieni w trudnej sytuacji. Zostało zamknięte przejście z Masłowa od ulicy Działkowej do Rawicza, które przebiegało po prywatnym terenie. Z naszych informacji wynika, że właściciel terenu od dłuższego czasu próbował skontaktować się z Burmistrzem w sprawie wygasającej umowy (bez niej to właściciel działki odpowiadałby za bezpieczeństwo i wszelkie zdarzenia). Taka sytuacja jest niesprawiedliwa i niedopuszczalna. Mieszkańcy maja już po prostu dość ciągłego proszenia się o zapewnienie NORMALNYCH warunków do przemieszczania się do pracy, szkoły, lekarza czy zakupy. Na niewiele zda się zrzucanie winy przez Burmistrza na innych i utyskiwanie na brak połączenia telefonicznego z właścicielem działki. - komentuje we wpisie Stowarzyszenie Samorządni PRA.

 

 AKTUALIZACJA: 19:30 

Centrum Informacyjne Burmistrza: Porozumienie podpisane do końca inwestycji

Jak wynika z informacji przekazanych nam przez Centrum Informacyjne Burmistrza Rawicza - porozumienie, które było podpisane z właścicielem, miało charakter bezterminowy. Jeden z punktów miał stanowić, że właściciel działki udostępnia ją dla ruchu pieszego i rowerowego wszystkim użytkownikom. Taki stan rzeczy - według zapisów porozumienia - miał trwać do zakończenia prac odbiorowych i udostępnieniu tunelu w ciągu ulicy Piłsudskiego dla pojazdów i pieszych.
Dokument opublikował burmistrz na swoim profilu na portalu społecznościowym    oraz w komentarzu pod naszym postem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (63)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Łubudu

  Wszystko w Polsce się sypie a oni pierdolą że jest dobrze i kolorowo. jak wszyscy nie wyjdą na ulicę, to się w tym kraju z dykty i kleju nic nie zmieni. Pozostawiam do przemyślenia...

 • 3 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Dred

  Tylko słowa zero działań. Nie rozumiem jak ktoś sprawując tak odpowiedzialne stanowisko/a możne spokojnie iść spać wiedząc, że ludzie cierpią albo są pozostawieni w sytuacji bez wyjścia i muszą narażać swoje zdrowie, a nawet życie bo nie potrafi/ą jeden z drugim rozwiązać problemu z przejściem. Niestety żeby dobrze zrozumieć problem trzeba sprawdzić w czym rzecz. Siedząc w ciepłym biurze, piszać i publikować tylko oświadczenia to lepiej wogole nic nie robić. Trzeba wyjść iść zobaczyć przejść ta drogą Bocianią do przejścia- polecam po zmierzchu !!!! ; zabrać rower, wsiąść do windy..... innymi słowy przekonać się samemu. Tego oczywiście brakuje tym co powinni zamiast pisać oświadczenia zwyczajnie DZIAŁAĆ. Ale taka już jest nasza "obyczajowość" w pracy ma cieplutko w tyłek, wygodny stołeczek, czysciutki gang i buciki opalona skórę.... co więcej ludzie piszą, trochę pokrzyczą i dalej świat się kręci....cieplutko w biurze, wygodny....itd.. Brak słów.....SZOK. Wygaszają szkołę, zamykają szpital, szukają przejścia z Masłowa do Rawicza. Na możliwe scenariusze rozwiązań jest za późno, czas na to był zanim powstał/ły problemy teraz trzeba działać. Np. umowa przejścia przez ul. Działkową miała charakter dobrowolny to w momencie podpisania takiego porozumienia należało szukać alternatyw na wypadek zmiany woli a nie teraz dużo gadać nic nie robić. Inny aspekt wejść do windy z rowerem i zachować czystość i ostrożność można oczywiście jak się ma rower"PELIKAN" ..... I na koniec proponuję zrobić konkurs "Kto zdąży i nie narobi w gacie" trasa start deptak przy znaku z informacją gdzie jest toaleta- narożnik 3maja i Rynku meta miejska toaleta ul. Buszy, warunek uczestnictwa to biegunka.

 • 3 miesiące temu | ocena +5 / -0

  DGR

  NO burmistrza i zastępcę macie mega, nie ma co :)

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -0

  Leszno

  Gdyby u nas był taki bajzel i rozpiżdżaj jak u was, to by władza na kopach wyleciała. Ale się dajecie...

 • 3 miesiące temu | ocena +7 / -0

  Ja pierd.le

  Handlyrz wszystko sprzedoł a Likwidatłor robi swoje. Macie, co chcieliście. Aaaaaa bezpartyjni? A łysemu d.pę lizali...

 • 3 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Vvvv

  Właściciel i tak długo udostępnial swoją nieruchomośc. Może teraz czas na sąsiadów? Jest dużo nieruchomości wzdłuż torów. No dalej ludzie gdzie jesteście?

 • 3 miesiące temu | ocena +3 / -2

  N high

  Zawarł porozumienie do końca prac to niech nie zamyka. Większość to ludzie dobrzy i nic nie niszczą .

 • 3 miesiące temu | ocena +11 / -2

  Bez szacunku

  Chciałbym po raz kolejny podziękować za ten wspaniały objazd samochodowy do Masłowa, przez te cholerne uszkodzone płyty betonowe lub uliczkami tonącymi w błocie z tysiącami dziur. Syf kila i mogiła, jak to w gminie Rawicz. Niech no tylko spróbuje się pojawić na otwarciu tunelu!!!!!

 • 3 miesiące temu | ocena +27 / -4

  JOHN

  Dobrze zrobił jego teren jego sprawa 24 non stop ktoś tam chodził każdy by tak zrobił

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -19

  123

  Najbardziej śmieszny jest prawdziwy rawicz, do prawdziwego to się mija z kilometr. Żenada sięgająca dna, cwaniak chowający się za portalem, i wiesz co Ci powiem.... dołożę wszelkich starań aby w chwili przejęcia władzy przez twoja stronę pobawię się w prawdziwy rawicz w twoją stronę... i pewnie nie tylko ja...:-]

 • 3 miesiące temu | ocena +28 / -0

  Mieszkaniec

  Właściciel udostępnił przejście za darmo, jeśli urzędy dbał by o porządek, śmieci itp to wszystko byłoby ok. Dodatkowo DGR zablokują bramę właścicielowi bo on musi mamę odprowadzić na dworzec to teraz wszyscy cierpią. Ja się nie dziwię też bym zamknął, może viceburmisyrz teraz znajdzie czas na roztrzygniecie problemu.

 • 3 miesiące temu | ocena +8 / -20

  Pliss

  Samorządni wydają komunikat? I co z tego wynika. Aha,wiem napisanie w gazecie,że wydali.komunikat. Ech,żałosne to. Panie właścicielu,przebacz ludziom i oddaj przejście ,oni się poprawią. Bardzo prosimy

 • 3 miesiące temu | ocena +30 / -5

  NIECH PKP ORGANIZUJE

  DLACZEGO KTOŚ MA SWÓJ PRYWATNY TEREN UDOSTĘPNIAĆ BY WSZYSCT PO NIM CHODZILI ? ZA CHWILE BĘDZIE MIAŁ TAM BUTEKI PO PIWIE WÓDCE , NIEDOPAŁKI PAPIEROSÓW i WORKI ZE ŚMIECIAMI .

 • 3 miesiące temu | ocena +24 / -1

  Sokół Millenium

  Do dino to przez Wrocław niedługo będę jeździł xD

 • 3 miesiące temu | ocena +12 / -23

  Okiem

  Jak to czytam, to jakoś nie wierzę w dobre intencje polityków. Burmistrz na pewno ludziom nie chce, aby mieli źle,bo i dlaczego?. Skoro przygotowano utwardzenie,poustawiano płoty i jakieś światła ,to zgoda być musiała. Zamknięcie drogi jest chyba złośliwe. Takie to typowe . Czemu sołtys ani radni nie interweniowali wcześniej.Panie właścicielu. Weź i ludziom otwórz,bo dobro wraca

 • 3 miesiące temu | ocena +10 / -4

  Numer 1

  Za równo właściciel jak i burmistrz, pociągnąć pociągnąć do odpowiedzialności hahah, że to niby się dogadać nie umiecie tak?!

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -2

  sugestia

  sugeruję aby zrobić przejście wzdłuż firmy Rawbud i też będzie swobodne dojście do PKP i miasta od strony Masłowa, wystarczy tylko oddzielić tę "tymczasową drogę" płotem do budowanego tunelu.

 • 3 miesiące temu | ocena +29 / -5

  Gosia

  Mieszkam w Masłowie i jest tą sytuację nie w smak. Ale niestety właściciel ma prawo. Jego działka jego sprawa. Każdy tak samo jak i ja musi mieć prawo do swojego.

 • 3 miesiące temu | ocena +32 / -2

  mieszkaniec masłowa

  a jest w Masłowie sołtys?????????????????????????????????????????????? a dwoje radnych co robią???

 • 3 miesiące temu | ocena +32 / -6

  Rawiczakkkkk

  A osoba która temu właścicielowi zapryskała pianką do okien zamki od bramy Była ok????? Nawet na zdjęciach widać jak ta brama od pianki wygląda.

 • 3 miesiące temu | ocena +13 / -36

  Mojeczdanie

  Parę miesięcy nie poczekał. Zachował się wrednie.

 • 3 miesiące temu | ocena +53 / -4

  Rawiczakkkkk

  Z tego co mi wiadomo to właściciel działki informował niejednokrotnie gminę o aktach wandalizmu przy tych posesjach . Syf, załatwianie potrzeb fizjologicznych typu BBBB i ciągłe zastawianie wjazdu do prywatnej posesji. Gmina wiedziała tydzień przed Świętami żeby wyznaczyli inna drogę dla pieszych, bo właściciel jest na skraju wytrzymałości. Wcale mu się nie dziwie że zamknął przejście.................

 • 3 miesiące temu | ocena +36 / -1

  mieszkanka

  Może burmistrz pospaceruje po naszych drogach dojazdowych i pieszych zamiast po rynku ?Tylko zachwycać nie będzie miał się czym.Dawno mógł dokończyć drogę z płyt betonowych, byśmy mieli gdzie jeździć , a nie zmuszać nas do pokonywania obwodnicy tylko dlatego, ze juz była i nie musiał jej budować.A dojście pieszo do miasta ?To skandal, żeby przed końcem roku nie przypomnieć sobie o konieczności porozumienia się z właścicielami przejscia.No widać jak władza dba o swoich mieszkańców. No ale przecież Pan Burmistrz ani nikt z jego otoczenia tu nie mieszka, więc trzeba sobie jakoś radzić .Za to zdjęcia władz przy odbiorze tunelu i ronda, jak już w końcu się tego doczekamy, będą oddawały ich zachwyt z inwestycji.

 • 3 miesiące temu | ocena +34 / -7

  Silny żart

  Kubik pokpił sprawę, zamiast od razu wykupić to liczy na darmochę i pijar

 • 3 miesiące temu | ocena +36 / -3

  xxx

  jeśli to prywatna własność i nie było żadnej umowy że tam będzie przejście to nic wam do tego.

 • 3 miesiące temu | ocena +16 / -35

  StrażnikRawicza

  Co wy chcecie od Kubika mieszkacie na wsi to z pretensjami idźcie do waszego sołtysa!

 • 3 miesiące temu | ocena +29 / -3

  Moeszkanka Maslowa

  I co na to pan burmistrz. Ktoredy mamy dojsc albo dojechac rowerem do Rawicza? Rozumiem wlasciciela to jest jego teren. Mial prawo. Co burmistrz zrobil dla mieszkancow Maslowa. Winda na dworcu to porazka a teraz jeszcze zamkniete przejscie. Moja znajoma zostala w tej windzie zamknieta i nie mogla wyjsc przez ok. 15 minut. Panie Burmistrzu do dzialan. Jutro musze dojsc lub dojechac rowerem do pracy.

 • 3 miesiące temu | ocena +19 / -3

  K2

  13 dzielnica mowilem

 • 3 miesiące temu | ocena +17 / -2

  Numer 1

  A to jest teren prywatny??