Reklama

Gdzie można kupić najtańsze OC? Sprawdź te porady!

Opublikowano: 27 stycznia 2020 10:44
Autor: Artykuł partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Polisa ubezpieczeniowa OC jest obowiązkowa dla każdego właściciela samochodu. Nie trzeba płacić za nią sporej sumy. Gdzie można zakupić najtańsze OC?

 

Co roku kierowcy rozpoczynają poszukiwania odpowiednich dla nich polis ubezpieczeniowych. Wśród nich najczęściej kupowana jest polisa OC, czyli odpowiedzialności cywilnej, która ma za zadanie chronić kierowcę przed finansowymi skutkami wywołanych przez niego zdarzeń drogowych.

OC to obowiązkowa polisa ubezpieczeniowa, za której brak kierowcy grozi spora kara. Obecnie, w 2020 roku, może wynosić ona nawet 5200 złotych za brak ubezpieczenia OC powyżej 14 dni!

Warto zatem pamiętać o tym, by na czas wykupić swoje ubezpieczenie OC. Najlepiej jednak wcześniej zapoznać się z ofertami różnych ubezpieczycieli, ponieważ zmiana towarzystwa w wielu przypadkach pozwala na zmniejszenie kosztów tej polisy. Gdzie najtańsze OC czeka na oszczędnych kierowców?

Najtańsze OC – nie tylko u agenta ubezpieczeniowego

Aby dowidzieć się, gdzie można kupić najtańszą polisę OC na samochód, najlepiej porównać ze sobą oferty wielu ubezpieczycieli. Nie trzeba jednak sprawdzać kosztów u każdego z nich osobno.

Przez długi czas kierowcy korzystali z pomocy agentów ubezpieczeniowych – specjalistów współpracujących z wieloma ubezpieczycielami, którzy w swoich biurach mogli policzyć dokładny koszt OC u wszystkich z nich.

Teraz jednak nie ma już takiej potrzeby – zamiast umawiania się na wizytę u agenta, można samodzielnie dowiedzieć się, który ubezpieczyciel oferuje najtańsze OC. W tym celu należy skorzystać z internetowych kalkulatorów ubezpieczeniowych.

Kalkulator ubezpieczeń on-line – sprawdź cenę OC przez internet

Internetowa kalkulatory ubezpieczeń już od kilku lat cieszą się dużym zainteresowaniem. To specjalne serwisy pozwalające na dokonanie jednoczesnej kalkulacji kosztów ubezpieczeń u wielu towarzystw.

Za pomocą takich stron można sprawdzić koszty ubezpieczenia OC, ale również innych polis ubezpieczeniowych samochodowych – AC, NNW. Jednocześnie kalkulator działa jak porównywarka – porównuje oferty i pokazuje, która z nich jest najbardziej atrakcyjna.

Przykładowo, kalkulator ubezpieczeń Porówneo.pl pozwala na równoczesne wyliczenie kosztów w najbardziej popularnych towarzystwach ubezpieczeniowych jak AXA, Aviva, Benefia, Generali, Link4, Proama, Ergo Hestia, PZU czy też MTU24.

Kalkulatory ubezpieczeniowe są przy tym całkowicie darmowe – nie trzeba ponosić żadnych kosztów związanych z kalkulacją. Dodatkowo, jej wykonanie nie obliguje do wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Można zatem bez zobowiązań zobaczyć, u którego ubezpieczyciela najbardziej opłaca się wykupić polisę.

Jak samodzielnie obliczyć koszty ubezpieczenia przez kalkulator OC?

Samodzielne wyliczenie kosztów ubezpieczenia przez kalkulator on-line jest naprawdę bardzo proste – żaden kierowca nie powinien mieć z tym trudności. Serwis krok po kroku prowadzi użytkownika przez kalkulację i na koniec prezentuje ją w postaci czytelnej tabeli.

Na początku w kalkulatorze wybieramy rodzaj interesującej nas polisy, na przykład polisę OC. Potem należy wypełnić specjalny formularz, na podstawie którego przygotowywana jest indywidualna wycena polisy.

Wśród danych wymaganych do wpisania w kalkulatorze znajdują się:

 • marka, model, wersja oraz rocznik samochodu

 • obecny i planowany przebieg pojazdu

 • miejsce parkowania samochodu

 • czas, od którego ma obowiązywać nowa polisa OC

 • informacje związane z własnością pojazdu – jeden właściciel, współwłaściciel

 • stan cywilny posiadacza auta

 • jego miejsce zamieszkania

 • data, od której właściciel samochodu posiada prawo jazdy

 • liczba dzieci posiadacza samochodu

 • dane kontaktowe – są one wymagane przez wybranych ubezpieczycieli, dlatego warto je podać, aby kalkulacja była pełna

Po wypełnieniu całego formularza kalkulator rozpoczyna obliczenia i następnie prezentuje je kierowcy – może on wtedy dowiedzieć się, gdzie najtańsze OC jest dla niego dostępne!

Co więcej, kalkulator pozwala również na wykupienie wybranej polisy. Wystarczy kliknąć na przycisk przy ubezpieczeniu, aby przejść na stronę internetową towarzystwa i tam podać dodatkowe dane. Za OC można zapłacić szybkim przelewem on-line.

Jak jeszcze można obniżyć koszty ubezpieczenia OC?

Poza skorzystaniem z kalkulatorów on-line można również skorzystać z innych metod na obniżenie kosztów ubezpieczenia OC.

Mniej zapłacimy za OC za tańszy w ubezpieczeniu samochód, w tym także ten posiadający mniejszą pojemność silnika.

Dodatkowe oszczędności może przynieść wykupienie pakietu polis ubezpieczeniowych OC oraz AC. Wówczas ubezpieczyciel może zaproponować dodatkowe obniżki. Są one dostępne także dla klientów kupujących różne rodzaje ubezpieczeń, na przykład polisę samochodową oraz ubezpieczenie domu.

Warto także jeździć przepisowo – brak kolizji i wypadków z winy kierowcy powoduje, że może on korzystać z rosnących zniżek.

Młodzi kierowcy często decydują się na ubezpieczenie pojazdu z rodzicem – wówczas samochód musi być współwłasnością. Można wówczas skorzystać ze zniżek starsze osoby, a tym samym obniżyć koszty polisy nawet o połowę!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Elka

  A gdzie jest najtańsze OC proszę podac

 • rok temu | ocena +0 / -0

  klient

  w www.yanosik.pl

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Henk

  Kupisz najtańsze a to co zaoszczędzisz nie starczy na holowanie po wypadku, nie mówiąc o kosztach leczenia czy odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, mądry Polak po szkodzie!!