Reklama

Jutrosińskie inwestycje w toku. Kiedy prace się zakończą?

Opublikowano: 30 maja 2020 06:13
Autor: Honorata Dmyterko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Pandemia koronawirusa nie wpłynęła znacząco na realizację gminnych inwestycji, w tym największej - kanalizacji w Ostojach i Szkaradowie. - Niektóre prace spowolniły, ale nie ma żadnych opóźnień - uspokaja burmistrz Romuald Krzyżosiak.

Największą inwestycją realizowaną obecnie przez Gminę Jutrosin jest budowa kanalizacji sanitarnej w Ostojach i Szkaradowie. Prace za prawie 9 mln zł wykonuje firma EKO-KAN-GAZ. Rozpoczęły się one pod koniec ubiegłego roku. Jak informuje burmistrz, w związku pandemią prace zostały ograniczone, ale są kontynuowane. - Roboty zaczęto bardzo szybko, tuż po wyłonieniu wykonawcy i na dzień dzisiejszy nie mówimy o żadnych zapóźnieniach, po prostu w pewnym momencie zwolniono tempo prac - podkreśla Romuald Krzyżosiak.

Zadanie obejmuje budowę rurociągu na odcinku ponad 8 km, a ponadto - 4 przepompownie (3 w samym Szkaradowie) oraz 299 przyłączy. Prace mają się zakończyć do 31 maja przyszłego roku.

Gmina Jutrosin przystąpiła również do projektu w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. - Zostały złożone trzy wnioski dla Bartoszewic, Nad Stawem i Starego Sielca, które mam nadzieję, że zostaną pozytywnie rozpatrzone i będziemy mogli przystąpić do prac. Również na ten rok planowana jest przebudowa fragmentu drogi w miejscowości Janowo. Tu jednak prace przewidzieliśmy na drugą połowę roku - zaznacza włodarz. Jak informuje Romuald Krzyżosiak, przesunięty został na lipiec przyszłego roku termin ostatecznej rekultywacji zamkniętego wysypiska śmieci. - Ten fakt nie wynika jednak z zagrożenia koronowirusem, ale z innych przesłanek. Wykonaliśmy już prace zaplanowane na dawnym wysypisku na ten rok, tzn. zgromadzona została odpowiednia ilość gliny i ziemi. W przyszłym roku zamkniemy ostatecznie temat wysypiska - wyjaśnia burmistrz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 8 miesięcy temu | ocena +0 / -0

  Elwira

  Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : www.milepanie.pl/elwirka

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -9

  Mieszkaniec

  Drodzy forumowicze, pragnę przypomnieć że Pan Koszarek przez okres swojej kadencji zrobił niewiele,drogi lipa, ścieżki rowerowe w gminie Jutrosin nie istnieją. Jeden odcinek z Jutrosina do Dubina to jest nic!!! Ale dobre i to. Co do drug i kanalizacji to fakt są realizowane projekty które złożył Koszarek ale przypominam, że dopiero przy ostatniej kadencji zaczął coś robić bo mu się grunt pod nogami topił.

 • 9 miesięcy temu | ocena +5 / -1

  Tola

  Do Jdksk , piszesz , że wystarczy honorów dla przeszłości ,gdyby nie ludzie z przeszłości ,którzy walczyli o między innymi o wolność dla ciebie .....byłbyś świniopa..m ,....więc jednak oddaj honor tym ludziom.....bo im się należy ....

 • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -24

  Jola

  Co wy pierniczycie. Koszarka już nie ma prawie dwa lata. Krzyzosiak robi swoje i na tyle ile kasy jest w budżecie. I co najważniejsze burmistrz realizuje to co uchwali rada.

 • 9 miesięcy temu | ocena +35 / -16

  pkp

  Krzyżosiak Romuald realizuje inwestycje które rozpoczął poprzedni burmistrz Pan Zbigniwe Koszarek. Aktualny nic porządnego nie zrobił. W okresie pandemii, kiedy żyje się ludziom gorzej to wymyślił naszym kosztem swoistą tarczę pandemiczną i dla swojej wygody powołał wiceburmistrza

 • 9 miesięcy temu | ocena +8 / -0

  romuś

  Cyngiel , z tą" czarną drogą" masz racje , należałoby ją reaktywować , tylko gdzie te kute bramy ???,,pewnie na złomie ....a jeśli chodzi o burmistrza...niepotrzebna ironia.

 • 9 miesięcy temu | ocena +13 / -4

  cyngiel

  A tak narzekacie na burmistrza .wieś pięknieje , miasto biednieje a ludziom żyje się coraz gorzej ............ Gdyby tak jeszcze odtworzyć " czarną drogę " drogę książęcą z pałacu w Starym Sielcu na dworzec PKP, byłaby to wspaniała atrakcja i uhonorowanie rodu książąt Czartoryskich , którzy tyle dobrego zrobili dla tej ziemi , ziemi Jutrosińskiej i Starego Sielca .