Dziś rawicki sanepid zdecydował o chwilowym zamknięciu Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Tamtejsi uczniowie klas 1-3 przejdą na czasowe nauczanie zdalne.
- U dwóch osób uczęszczających do placówki wynik testu na koronawirusa okazał się dodatni. Ze względu na ewentualne kontakty z chorymi zdecydowaliśmy o kwarantannie kilku klas, co właściwie spowodowało chwilowe zamknięcie szkoły - wyjaśnia Grażyna Marczyńska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawiczu.
Z kolei Centrum Informacji Burmistrza informuje, że zakażone są dwie osoby z kadry pedagogicznej.
Jak się dowiedzieliśmy, kwarantanna ma potrwać do poniedziałku. Jeśli nic się nie zmieni, po tym czasie uczniowie normalnie wrócą do szkoły.
Komentarze (0)