Reklama

Kto zostanie mistrzem "Pióra Gżegżółki"? Już wkrótce rywalizacja on-line

Opublikowano: 22 marca 2021 11:00
Autor: HD

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cenne nagrody czekają na zwycięzców turnieju "Pióro Gżegżółki", organizowanego przez Fundację Rodziny Duda im. Maksymiliana Duda.

Reklama

Zaplanowano go w najbliższą sobotę, 27 marca o godz. 10.00.

Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadpodstawowych. - Turniej organizujemy po raz drugi, ale po raz pierwszy odbędzie się on w wersji on-line – podobnie jak towarzyszące mu warsztaty językowe - przyznaje Andżelika Talaga z Fundacji Rodziny Duda.

Nagrodami dla najlepszych polonistów będzie laptop, tablet i smartfon.

By móc uczestniczyć w Turnieju należy wypełnić kartę zgłoszeniową i przesłać ją adres Fundacji do 24 marca (dostępna jest wraz z regulaminem na stronie www.fmd.pl). 

Zadanie uczestnika polegać będzie na rozwiązaniu w formie zdalnej przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość w czasie 20 minut  testu, którego pytania będą dotyczyły zagadnień z kultury języka polskiego i szeroko rozumianej  poprawności językowej, a także  etymologii, frazeologii, fonetyki, słowotwórstwa, leksykografii, stylistyki, ortografii i interpunkcji. Każdy uczestnik konkursu otrzymuje arkusz zadań, na którym zaznacza swoje odpowiedzi. W przypadku pytań zamkniętych - wybiera jedną poprawną odpowiedź, w przypadku pytań otwartych - wpisuje odpowiedź zgodnie z poleceniem w zadaniu. Po upływie 20 minut komisja poinformuje uczestników o zakończeniu turnieju - dopowiada Andżelika Talaga.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.