Reklama

Na nowe przedszkole potrzeba około 10 mln zł. Co w nim będzie?

Opublikowano: 28 lutego 2021 11:00
Autor: Joanna Miśkowiak | Zdjęcie: adobe stock

Na nowe przedszkole potrzeba około 10 mln zł | foto adobe stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa nowego przedszkola, po sali widowiskowo-sportowej, będzie największą inwestycją w gminie Miejska Górka w ostatnich latach. Oszacowano ją na około 10 mln zł. Burmistrz szczegółowiej też mówi o projektowanym obiekcie.

Reklama

Obecnie przedszkole większość swoich oddziałów ma w ciasnym budynku przy ul. Paderewskiego, które zresztą położone jest przy bardzo ruchliwej ulicy. Jak już wielokrotnie informowaliśmy, kilka lat temu samorząd nabył tereny, na których ma powstać nowy budynek przedszkola. Grunt pod tę inwestycję znajduje się w sąsiedztwie szkoły podstawowej. 

Szacunkowy koszt

Póki co, w budżecie nie zaplanowano jeszcze środków na to zadanie, ale jeśli samorząd otrzyma dofinansowanie, o które stara się w Funduszu Inwestycji Lokalnych, będzie musiał takie znaleźć. Wartość inwestycji oszacowano na około 10 mln zł, a wniosek o wsparcie opiewa na 5 mln zł. Druga połowa powinna być środkami własnymi gminy, stąd władze przymierzają się do emisji obligacji.

Projekt

Dokładny projekt obiektu nie jest jeszcze gotowy, ale - jak mówi burmistrz - trwają nad nim intensywne prace.

- Raz w tygodniu spotykamy się i ustalamy coraz więcej szczegółów. Chcemy, żeby było to 8-oddziałowe przedszkole, na 200 dzieci, w tym dwa oddziały żłobkowe po 15 osób - informuje burmistrz Karol Skrzypczak.

Na miejscu ma być stołówka i kuchnia, która będzie przygotowywać posiłki dla przedszkola, żłobka i szkoły podstawowej. Gmina planuje - oprócz sal i niezbędnego zaplecza - również niewielką salkę, która mogłaby być wykorzystywana do zajęć ruchowych, przedszkolnych uroczystości, spotkań z rodzicami. Projektowany jest także plac zabaw i parking.

- Wszystko chcielibyśmy zmieścić na jednym poziomie. Mam nadzieję, że nam się uda - mówi burmistrz. - Małymi kroczkami posuwamy się do przodu. Zależy nam też na tym, by placówka była możliwie jak najdłużej czynna, bo ma ona służyć głównie dzieciom rodziców pracujących - dodaje Karol Skrzypczak.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

  Andrzej

  Gmina ma dużo gruntu jak sprzeda to chociaż w części będzie kasa na przedszkole.

 • 2 miesiące temu | ocena +33 / -0

  EKOLOG

  W RAWICZU zalewa się betonem -tereny zieleni (planty,lasek-tor saneczkowy,rynek)

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -33

   Z pięknej i juz zielonej wioski

   Ty ekolog z dużego miasta zapraszam na wies tu gdzie ja mieszkam, mam pełno zieleni aż za dużo ale nie narzekam ze mi brak betonu. Więc proszę przeprowadź się na wieś bo ludzi tu coraz mniej a nie w bloku siedzisz i na beton narzekasz

 • 2 miesiące temu | ocena +34 / -1

  Basia

  Szkoda ze w Rawiczu nikt nie pomyśli o publicznym żłobku...

  • 2 miesiące temu | ocena +30 / -0

   Gosia

   No właśnie nikt w Rawiczu nie pomyśli o żłobku , przedszkolu integracyjnym i żeby zrobić klasę integracyjną której nigdzie u Nas nie ma. Czas pomyśleć o rozwoju takich projektów bo one bardzo się przydadzą.