Reklama

Odnowa rynku w Miejskiej Górce zawieszona

Opublikowano: 4 maja 2010 08:10
Autor: Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Samorząd Miejskiej Górki planował złożyć wniosek na dofinansowanie rewitalizacji miejskogóreckiego rynku. Jednak rynek w najbliższym czasie nie zostanie odnowiony, w zamian za to, remont zostanie przeprowadzony w Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej przy Placu 700-lecia 2. \r\n

- To były tylko konsultacje. Żadna dokumentacja nie powstała - tak sprawę komentuje Karol Skrzypczak, burmistrz Miejskiej Górki. I dodaje: - To była tylko taka wewnętrzna, nieoficjalna koncepcja. Miałem wiele pomysłów, wśród nich był rynek. Konserwator w rozmowie z władzami gminy przyznała, że projekt odnowy terenu, w obecnym kształcie, ma małe szanse na uzyskanie poparcia. Jest w nim za dużo „zieleni”. - Teren jest częściowo drogą krajową i należy do Skarbu Państwa. Gdybyśmy dostali akceptację wniosku od pani konserwator, to i tak zbyt dużo czasu zajęłyby uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Nie było realnych szans, żeby zdążyć z tym wszystkim, a pieniądze mogły zostać niewykorzystane - dodaje burmistrz. Samorząd postanowił przeznaczyć fundusze z programu na inny cel. - W zanadrzu mieliśmy inny wniosek w ramach „lidera”. Przeanalizowaliśmy, co będziemy w stanie szybko zrobić i stwierdziliśmy, że budynek byłej restauracji „Jubileuszowej”, tam gdzie teraz jest Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej również wymaga remontu i od niego powinniśmy zacząć - twierdzi burmistrz. Rozpoczęcie prac planowane jest na koniec tego roku lub początek przyszłego. Będą się one odbywać na najniższej, podpiwniczonej części obiektu. Powstanie tam m.in. muzeum.
(kp)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.