Reklama

Starają się o koncesję na wydobycie żwiru

Opublikowano: 17 stycznia 2021 09:00
Autor: Honorata Dmyterko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Żwirownia w Nad Stawem ma wydobywać 20.000 m3 kruszywa rocznie.

Prywatny przedsiębiorca z gminy Jutrosin złożył do magistratu wniosek o wydanie decyzji środowiskowej, która  est niezbędna do uzyskania koncesji na eksploatację odkrywkową złoża kruszywa naturalnego.

- Kopalnia „Zmysłowo” stara się o koncesję na wydobycie kruszywa w nowym miejscu i, żeby ją dostać muszą uzyskać wszystkie niezbędne decyzje i pozwolenia, a decyzja środowiskowa jest tego częścią - informuje Mateusz Figas, podinspektor ds. budownictwa i planowania przestrzennego w jutrosińskim magistracie.

Po uzyskaniu pozytywnej opinii Regionalnego Dyrektor Ochrony Środowiska w Poznaniu, burmistrz Jutrosina wyda postanowienie w kwestii przeprowadzenia oceny wpływu przedsięwzięcia na środowisko.

Sprawdź dokąd trafią laptopy, tablety, kamery i mikrofony za kwotę prawie 340.000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +15 / -0

  Obserwator

  Przecież ta kopalnia i wydanie tej zgody to strzał w kolano. Już teraz ciężarówki które ważą po 40 ton a być może więcej jeśli są przeładowane rozjeżdżają Jutrosińskie uliczki. Powiedzmy sobie wprost, że te ulice u nawierzchnie nie są przystosowane na taki ruch. Przed wydaniem decyzji zapraszam pracowników urzędu i burmistrza by wyszli ze swoich ciepłych biur i zobaczyli jak ten transport niszczy Jutrosińskie ulice. Skąd weźmiecie pieniądze na ich remont? Tu worek masy bitumicznej i uklepanie łopatą jak ma to miejsce do tej pory nie pomoże. A ci którzy czerpią grubą kasę z tej kopalni też Wam nie dołożą. Zacznijcie myśleć o dobrze miasta i jej mieszkańców a potem podejmujcie decyzję.

 • 2 miesiące temu | ocena +14 / -0

  junek

  Luzz masz rację , to , że drogi są pokryte asfaltem o niczym nie świadczy. Czy ktoś zadał sobie trud i wskazał drogę transportową , a może sam przedsiębiorca wybudował by ją , zachowując przy budowie granulację tłucznia oraz struktury obciążeniowe . Przecież dotychczasowe drogi i budynki były budowane w XIX i XX wieku .Mieszkańcy powinni wystąpić do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ....czy obecne drogi w Jutrosinie spełniają wymogi transportowe , jak transport ciężki wpływa na stan budynków oraz zmierzyć głośność i wpływ na środowisko .

 • 2 miesiące temu | ocena +16 / -2

  Luzz

  Niech zapytają mieszkańców Jutrosina jakie szkody wyrządzą taka kopalnia po przez transport żwiru przez ulicę miasta. Drogi dziurawe, koleiny. A domy??? Zaczynają pękać od tego ciężaru. Szkoda ze nikt tego nie widzi.