Reklama

Rusza rekrutacja do bojanowskiego przedszkola. Wkrótce zmieni ono też swoją siedzibę

Opublikowano: 24 lutego 2021 11:29
Autor: Joanna Miśkowiak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z początkiem marca rusza rekrutacja do bojanowskiego przedszkola im. Misia Uszatka. Z początkiem przyszłego roku placówka ta zostanie przeniesiona do budynku przy ul. Drzymały, a zatem wszystkie dzieci przyjęte do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022, dokończą edukację w nowej siedzibie.

Reklama

Przedszkole zostanie przeniesione do tzw. czerwonej szkoły, czyli obiektu przy ul. Drzymały. Stanie się częścią projektu realizowanego przez gminę, który nosi nazwę "Łączymy pokolenia". W tym samym budynku znajdzie się nie tylko przedszkole, ale także klub dziecięcy oraz klub seniora.

Nowa siedziba będzie nowoczesna, dostosowana do osób niepełnosprawnych, przygotowana dla 150 dzieci, z pełnym zapleczem kuchennym, salą gimnastyczną, toaletą przy każdej sali oraz dużym placem zabaw.

Jak zaznaczał na ostatnim posiedzeniu komisji oświaty burmistrz Maciej Dubiel, przedszkole będzie "unikatowe na skalę kraju". 

Na realizację projektu samorząd otrzymał już dwa dofinansowania. Z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego udało się uzyskać 581,5 tysiąca złotych. Dzięki temu sfinansowane będą koszty usług bieżącej opieki nad dziećmi do lat 3. Wcześniej gmina otrzymała prawie 490 tysięcy złotych na utworzenie Klubu Dziecięcego.

Samorząd czeka jeszcze na rozpatrzenie kolejnego wniosku o wsparcie tej inwestycji. Gmina Bojanowo złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Opiewa on na 7 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na dofinansowanie zmiany sposobu użytkowania budynku przy ulicy Drzymały.

 

Obecna siedziba przedszkola mieści się w budynku, który nie jest własnością gminy.

 

Jak będą wyglądać sale w nowej siedzibie można zobaczyć na wizualizacjach zamieszczonych na na stronie internetowej Przedszkola im Misia Uszatka oraz w naszej galerii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -3

  .

  Brawa dla rządu M. Morawieckiego za wspieranie gmin i miast poprzez RFIL. Dzieci są najważniejsze.

  • 2 miesiące temu | ocena +3 / -5

   56ytujh

   Rusza rekrutacja do bojanowskiego przedszkola. Wkrótce zmieni ono też swoją siedzibę Opublikowano: 24 lutego 2021 12:29 Autor: Joanna Miśkowiak Zobacz galerię 10 zdjęć UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA: Przeczytaj również: Burmistrz zamierza zlikwidować szkołę Jaki ma powód? Co na to radni i rodzice? Nagrodzono film nakręcony przez leśniczego z Kawcza Do konkursu zgłosił film o "babskim" leśnictwie. Został wyróżniony Na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego zamieszkała czapla Ptak zamiast odlecieć do ciepłych krajów, został w Gołaszynie. Wiadomości Z początkiem marca rusza rekrutacja do bojanowskiego przedszkola im. Misia Uszatka. Z początkiem przyszłego roku placówka ta zostanie przeniesiona do budynku przy ul. Drzymały, a zatem wszystkie dzieci przyjęte do przedszkola w roku szkolnym 2021/2022, dokończą edukację w nowej siedzibie. przedszkole bojanowodrzymałyrekrutacja Przedszkole zostanie przeniesione do tzw. czerwonej szkoły, czyli obiektu przy ul. Drzymały. Stanie się częścią projektu realizowanego przez gminę, który nosi nazwę "Łączymy pokolenia". W tym samym budynku znajdzie się nie tylko przedszkole, ale także klub dziecięcy oraz klub seniora. Nowa siedziba będzie nowoczesna, dostosowana do osób niepełnosprawnych, przygotowana dla 150 dzieci, z pełnym zapleczem kuchennym, salą gimnastyczną, toaletą przy każdej sali oraz dużym placem zabaw. Jak zaznaczał na ostatnim posiedzeniu komisji oświaty burmistrz Maciej Dubiel, przedszkole będzie "unikatowe na skalę kraju". Na realizację projektu samorząd otrzymał już dwa dofinansowania. Z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego udało się uzyskać 581,5 tysiąca złotych. Dzięki temu sfinansowane będą koszty usług bieżącej opieki nad dziećmi do lat 3. Wcześniej gmina otrzymała prawie 490 tysięcy złotych na utworzenie Klubu Dziecięcego. Samorząd czeka jeszcze na rozpatrzenie kolejnego wniosku o wsparcie tej inwestycji. Gmina Bojanowo złożyła wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Opiewa on na 7 mln zł. Środki te mają być przeznaczone na ...Jeszcze nic od Morawieckiego nie dostaliśmy. A jak dostaniemy to z naszych podatków będzie.

 • 2 miesiące temu | ocena +3 / -11

  34ertgfhb

  Brawo samorząd!! Mądra decyzja, pięknie wyremontowane pomieszczenia. Stary budynek przedszkola to waląca się rudera. Dzieci i pracownicy będą mieli świetne warunki.