Reklama

Trwa sadzenie drzew na rawickim rynku

Opublikowano: 18 listopada 2020 14:44
Autor: Dawid Bela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Dziś rozpoczęło się sadzenie na rynku 12 grusz drobnoowocowych oraz 8 lip. Grusze dorastają do 12-15 m wysokości i około 4 m szerokości. Obecnie na płycie rynku znajduje się 5 lip. 

Grusze drobnoowocowe to drzewa o średniej wielkości. Jak wynika z informacji przekazanej przez Centrum Informacyjne Burmistrza, ich wysokość będzie modelowana przez Zakład Usług Komunalnych tak, by korony nie przysłaniały elewacji budynków, o co wnioskowali rawiccy kupcy. Grusze są intensywnie zielone, a jesienią przebarwiają się na żółto, pomarańczowo i czerwono. Liście długo utrzymują się na drzewie. Dekoracyjne białe kwiaty - o średnicy około 2,5 cm - rozwijają się na przełomie kwietnia i maja z różowych pąków.

Jak dodaje CIB, odmiana Chanticleer to grusza, która rzadko owocuje, ale jest zdrowa, odporna na choroby czy mróz. Drzewo nie ma dużych wymagań uprawnych. Rośnie na większości gleb ogrodowych i toleruje suszę. Dzięki wąskim koronom nadaje się do sadzenia w miastach wzdłuż dróg i ulic. Można ją również spotkać w zieleni osiedlowej, parkowej, na działkach i w ogrodach przydomowych. Sadzona jest na terenie całego kraju, poza najchłodniejszymi rejonami.

Od dziś także zmiany w organizacji ruchu. Na rynek nie można wjechać od strony ul. 3 Maja. Więcej na ten temat TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (11)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 5 miesięcy temu | ocena +5 / -1

  Drzewo

  Betonowy rynek. Przy 50C latem te drzewa nie wytrzymają.

 • 5 miesięcy temu | ocena +4 / -7

  Rawiczanin

  Będzie pięknie dawniej w latach 60 na rynku nie było żadnych trawników , pasów zieleni odbywał się na nim targ, który w połowie lat sześćdziesiątych został przeniesiony na Plac Wolności . Likwidacja na rynku utworzonych w końcu lat sześćdziesiątych pasów zieleni spowoduje większą swobodę w przemieszczaniu się po rynku, zwiększy jego powierzchnię. Posadzenie nowych drzew poprawi jego wygląd.

 • 5 miesięcy temu | ocena +15 / -3

  Jan

  kiedy planty zostaną skończone i podjazdy zostaną doprowadzone do standardów europejskich ? czy coś co jest zabytkowe musi pozostać przez ten fakt nieprzyjazne dla ludzi ?

 • 5 miesięcy temu | ocena +3 / -1

  li

  Kiedyś rosły jeno auta w nie wjeżdzały .

 • 5 miesięcy temu | ocena +6 / -0

  asd

  Grusza 4 mery szerokości ? Taka szerokość pnia drzewa . Coś się Cibowi pomyliło . Rozpiętość korony może dochodzić do 3 metrów. Ale mimo wszystko tak się nie podaje wymiarów drzewa. Trudni określić, jaką koronę będzie miało dane drzewo.........

 • 5 miesięcy temu | ocena +19 / -8

  asas

  Zlikwidowano kwietniki, trawniki, krzewy. Jak wsadzą w beton dla niepoznaki parę drzewek tak i tak będzie na rynku jedna wielka bezsensowna wielka płyta betonowa. Betonoza.

 • 5 miesięcy temu | ocena +23 / -3

  mądrość ludowa

  Powinni nasadzić jak najwięcej wierzb, aby te ich przysłowiowe gruszki miały na czym rosnąć.