Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Animex planuje ubój i rozbiór 4 mln sztuk świń rocznie

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    10.06.2017
Karol Pospiech
komentarzy 127 ocen 47 / 66%
A A A
Inwestycja Animexu mogłaby powstać na terenie strefy aktywności gospodarczej w Sierakowie (na zdjęciu)Inwestycja Animexu mogłaby powstać na terenie strefy aktywności gospodarczej w Sierakowie (na zdjęciu) fot. UMiG Rawicz (Biuro Obsługi Inwestora i Przedsiębiorcy)

Firma Animex w rejonie Sierakowa może wybudować zakład uboju trzody chlewnej wraz z rozbiorem o zdolności 4 milionów sztuk świń rocznie. 

Animex wystąpił o wydanie decyzji środowiskowej na budowę zakładu uboju trzody chlewnej wraz z rozbiorem wieprzowiny w okolicy Sierakowa. Procedura trwa. Burmistrz zwrócił się do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rawiczu oraz starosty rawickiego o wydanie opinii, co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowiskowo i ewentualnego zakresu raportu w przypadku stwierdzenia takiej konieczności.

R E K L A M A

W mojej ocenie, jest to konkretny sygnał, że Animex nadal jest zainteresowany budową w Rawiczu zakładów mięsnych. (...) Oczywiście, taka decyzja nie jest jednoznaczna z decyzją o postawieniu inwestycji, bo nie zapominajmy, że firma na początek musi jeszcze wykupić potrzebne grunty. W mojej ocenie, jest to jeszcze faza rozpoznawcza - zaznacza burmistrz Grzegorz Kubik.

Z karty przedsięwzięcia, dołączonej do wniosku Animexu, dowiadujemy się, że na terenie planowanej strefy aktywności gospodarczej w Sierakowie może powstać ubojnia trzody chlewnej wraz z rozbiorem o zdolności 4 milionów sztuk świń rocznie - o wydajności dwóch linii ubojowych 1.000 sztuk na godzinę.

"Podczas pierwszej i drugiej zmiany będzie prowadzony ubój trzody oraz rozbiór mięsa. Trzecia zmiana przeznaczona jest do mycia i dezynfekcji powierzchni urządzeń” - czytamy w dokumentacji.

Więcej na temat ewentualnej inwestycji w okolicy Rawicza w aktualnym wydaniu "Życia Rawicza".

R E K L A M A
+ 31 głosów: 47 (66%) 16 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (127)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
10 miesięcy temu ocena: 67%  127
Dużo się spekuluje na ten temat, do decyzji jest pewnie bardzo daleko. Zdaje sobie sprawę, że miejsca pracy i nowy inwestor do zasilenia budżetu jest potrzebny. MOJE PYTANIE: czy została już przeprowadzona rzetelna ocena przez neutralnych specjalistów, jak bardzo uciążliwa będzie ta działalność dla mieszkańców z oceną oddziaływania na środowisko i jakość powietrza (czytaj: nieprzyjemny zapach itp)? Lokalizacja będzie pod naszym NOSEM! .......i przecież coś tu może śmierdzieć: przerób 500 świń na godzinie przy ciągłej produkcji na 3 zmiany, sama logistyka: transport zwierząt, konieczność ich magazynowania oraz konieczności odpowiedniego odprowadzania odpadów!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smród
11 miesięcy temu ocena: 75%  126
Wszędzie smród a Rawicz to miało to być zaplecze dla Wrocławia.Pod nosem syf z komina zakładu meblarskiego i tego pan nie widzi to co pan zobaczy. Ściema i obłuda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Atom
ponad rok temu ocena: 79%  125
Pracodawcy płacą tyle ile pracownicy sobie życzą, skoro mimo niskich pensji nadal pracują, to dlaczego mieliby płacić więcej .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nocny Patrol
ponad rok temu ocena: 32%  124
4 miliony świń rocznie !!!! każda świnka zrobi przed śmiercią małą 1 kg kupę to mamy 4 miliony kg świńskiej kupy ( 4000 ton ) do tego każda siknie 0,5 litra to już mamy 2 miliony litrów świńskich sików ........................... nic dodać nic ująć , nie licząc ilości ton odpadów poubojowych których też będą miliony ton. A więc powodzenia dla tych tak optymistycznie nastawionych do pracy. będziecie mieć nie Rawicz zawsze otwarty a " Rawicz zawsze śmierdzący "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kiedy ?
ponad rok temu ocena: 70%  123
Kiedy burmistrz przestanie gadać o zamiarach a kiedy zacznie pokzywać efekty ? Trzy lata mijają efektów nie ma. Tylko ściemnianie i tematy zastępcze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Rawiczanin
ponad rok temu ocena: 45%  122
W Slawie macie zagłębie masarnicze i ubojnie kokosów ludzie nie zarabiają max 1500 zł. netto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oeo
ponad rok temu ocena: 45%  121
Oni myślą że Chińczyk im da . Swoim ludziom nie dają ale Polakowi dadzą. Boki zrywać jacy ludzie krótkowzroczni i naiwni.
~ maj
ponad rok temu ocena: 58%  120
Ta inwestycja może zasadniczo polepszyć sytuację na rynku pracy w Rawiczu. Nie wpłynie na to nawet fakt, że część zatrudnionych stanowić mogą Ukraińcy. Nie szukajmy dziury w całym. Podstawowa uciążliwość, wzmożony ruch samochodowy, odbywać się będzie poza miastem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fakir
ponad rok temu ocena: 54%  119
Inwestycja tak - ale na litość boską NIE TAK BLISKO MIASTA ! Wy sobie ludzie nie zdajecie sprawy jakie to będzie miało konsekwencje! Macie także błędne pojecie o zarobkach! Kokosów chińczycy zarobić nie dadzą. Najpierw wyższe wynagrodzenie - ludzie uciekną do nowego pracodawcy - w innych zakłądach nie będzie miał kto robić Za skup żywca będzie wysoka kwota - inne zakłady nie będą miały co przerabiać. Polecą z dumpingiem przez czas aż wykończą mniejsze lokalne zakłady i wtedy się zacznie. Wynagrodzenia będą śmieszne bo i już konkurencji nie będzie no i cena żywca będzie tyle co nic bo i nie będzie gdzie odstawiać w inne miejsca. Wystarczy kszta myślenia. Pomijam hałas, smród i wpływ na środowisko bo wiele głosów się już pojawiło. Zastanawia podejście burmistrza bezkrytyczne zapatrzenie. Dlaczego Wągrowiec tego nie chciał !? ...
~ Nocny Patrol
ponad rok temu ocena: 44%  118
Szkoda że redakcja zablokowała funkcję " odznacz wpisy tej osoby "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wyborca
ponad rok temu ocena: 78%  117
Czy ten artykuł, jest sponsorowany przez urząd miejski i czy zleceniodawca zastrzegł sobie kontrolowanie zamieszczanych tutaj komntarzy ? Jeśli tak jest to ok, można tak robić ale należało by umieścić przy artykule informacje o tym, że to reklama burmistrza Pytam bo widze, że coraz więcej komentarzy nieprzychylnych władzy usuwa się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenada
ponad rok temu ocena: 69%  116
A 3 lata mijają i żadnego obiecanego inwestora nie ma. Wciąż tylko obietnice i ściemnianie ile to niby się robi tylko,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenada
ponad rok temu ocena: 40%  115
Żaden poważny inwestor nie będzie chciał mieć nic do czynienia z takimi władzami, jak obecne władze Rawicza, propaganda, chaos organizacyjny, skłócenie wszystkich ze wszystkimi.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenada
ponad rok temu ocena: 47%  114
Ta władza specjalizuje się w robieniu z ludzi idiotów. Ci wsyscy niby przedsiębiorcy, łacznie z Animeksem są inwestorami wyłacznie na papierze. Chodzi o to, żeby pokazać przed wyborami, że burmistrz chciał tworzyć miejsca pracy ale mu opozycja nie pozwoliła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
ponad rok temu ocena: 86%  113
W najlepszych czasach dla tej branży (gdy w Polsce pogłowie sięgało ok 18 mln szt) były dwa zakłady mięsne w powiecie, które były w czołówce największych firm w Polsce tj. PKM DUDA i ZM SALUS (pierwszy miał ubój na poziomie ok 1 mln szt. rocznie czyli ok 4 tys. szt dziennie a drugi ok 0,5 mln czyli 2 tyś) i plus inne mniejsze zakłady osiągały rekordowe uboje i tworzyło z naszego powiatu lidera w przemyśle mięsnym jakoś nikt nie protestował że zatrucie środowiska, że smród. Sam pracowałem w jednym z tych zakładów (obecnie jestem w innej branży) i wiem że rzeźnicy mieli wynagrodzenia netto na poziomie średniej krajowej brutto. a im więcej osób będzie w regionie dobrze zarabiać to będą też rozwijać sie inne branże. A aminex będzie potrzebować pracowników i nie zapełni etatów tylko Ukraińcami tym samy będzie musiał miejscowym lepiej placić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy do Mamuśka
ponad rok temu ocena: 80%  112
Prowokacja redakcji za usuwanie komentarzy nieprzychylnym władzą to obrażanie w/g ciebie ciekawe od kiedy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy do redakcji
ponad rok temu ocena: 67%  111
Nie ma jak usuwać komentarz?Lokalny szmatławiec pismaków.Pseudo redaktorzy bojący się władzy?Komuna ponoć się skończyła?Widocznie w redakcji nie hehe:-). Gdzie jest wolność słowa?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
ponad rok temu ocena: 100%  110
Usuwanie komentarzy jest nagminne!!!!!
~ Mamuśka
ponad rok temu ocena: 44%  109
Dlaczego obrażasz innych ludzi, sprawia ci to przyjemność?
~ Sw
ponad rok temu ocena: 45%  108
Taka inwestycja zaciąży na regionie na dziesięciolecia. Rozumiem tok myślenia że na bezrybiu i rak ryba, ale wpuszczenie animexu to prosta droga by z loga niedzwiedzia, plant i więzienia, Rawicz był kojarzony z chlewikiem, może zmiana nazwy na Swiniary?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pora
ponad rok temu ocena: 36%  107
Tomek tabletki. Już pora
~ Morliny
ponad rok temu ocena: 48%  106
W Morlinach działa obok osiedla domków i jakoś nikt nie płacze.
~ SAMOBÓJSTWO
ponad rok temu ocena: 52%  105
4mln sztuk rocznie to samobójstwo całego regionu nie tylko ze względu na zdewastowanie środowiska ale odstraszenie innych producentów od okolicy bo kto w smrodzie by chciał fabrykę stawiać ... potencjalne zyski nie rekompensują strat jakie dla naszego społeczeństwa przyniesie taki interes !!! TRZEBA PATRZEĆ W PRZYSZŁOŚĆ ludzie, zaraz będzie szybka trasa do wrocławia i z stamtąd ludzie będą napływać do rawicza który powinien zostać zielony cichy i spokojny by dzięki temu zachęcać ludzi do przeprowadzki!!! może kampania reklamowa naszego miasta w wrocławiu by się przydała ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nine
ponad rok temu ocena: 80%  104
nie bądź śmieszny Rawicz nie ma być miastem emerytów i rencistów właśnie przydałaby się taką firma może wtedy młodzi ludzie nie będą wyjeżdżać za praca na Mazurach jest zielono cicho i prawie największe bezrobocie w Polsce i będzie w końcu konkurencja dla Pieprzyka ja widzę same plusy bo turystycznym regionem to my nigdy nie będziemy
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 30%  103
Kampania przeciwko Animexowi!Promująca największe najstarsze w Wielkopolsce Rawickie Planty Jana Pawła II.Drugie w Polsce po Krakowskich Królewskich.Chcecie mieć turystów czy wieś macków?Jak wieś macków budujcie Mc"donaldy i inne świńskie fast foody zamiast Animexu?
~ Poza tym jestem zadowolony, że wdrażamy stagnację gospodarczą
ponad rok temu ocena: 80%  102
W końcu słowa prawdy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ luz w ....
ponad rok temu ocena: 27%  101
Tadeusz wyluzuj.
~ seba
ponad rok temu ocena: 53%  100
Wszyscy tylko narzekaja i nic wiecej.Taka inwestycja to dla miasta szansa na szybszy rowoj.Trzy tysiace pracownikow plus ich rodziny to okolo dziesieciu tysiecy ,plu podatki to sa duze pieniadze.Do tego trzeba wybudowac ogromna liczbe mieszkan ,a wiec tu praca i pieniadze,Duzo ludzi moze wynajac swoje mieszkania.,ze nie wspomne o calej infrastrukorze.Sprawa smrodu to istnieja takie technologie ze nic sie nie wydostanie.Ale lepiej nic nie robic tylko skamlec ze to a tamto.Gdyby budowali inny zaklad tez Ci sami by krytykowali bo oni nic innego nie potrafia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawka
ponad rok temu ocena: 46%  99
A chciałbyś koło tego mieszkać?
~ ...
ponad rok temu ocena: 87%  98
Rawstek, Niemarzym... Animex. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Malkontenci
ponad rok temu ocena: 56%  97
Jak zwykle w D.....e źle najpierw krzyk jak to nie ma pracy jak to inwestor potrzebny a gdy jest na niego szansa to w drugą stronę jakiż to jest zły i niedobry,jakie to polskie rawickie wieczne niezadowolenie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 44%  96
Masz rację ale nie do końca.Chodzi o ściągniecie inwestorów nie zagrażających środowisku.Z wszelkich innych branż byle nie rolniczej górniczej chemicznej atomowej itp.itd..Niech szukają z branż przemysłowych produkcyjnych itp.itd.Oby nie powstał Animex bo żadna inna firma już nigdy nie będzie chciała inwestować w Rawiczu.
~ Poza tym jestem zadowolony, że wdrażamy stagnację gospodarczą
ponad rok temu ocena: 77%  95
W Gazecie Rawickiej burmistrz Kubik powiedział: "Poza tym jestem zadowolony, że wdrażamy stagnację gospodarczą" Święte słowa. Z wdrażaniem rozumu do swojej głowy i swoich wpółpracowników są już większe problemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zak
ponad rok temu ocena: 42%  94
Godne miejsce pracy w masarni przy uboju zwierząt . Czy Ty siebie słyszysz ?? Czy rozum juz daleko od Ciebie odleciał ?? Ani to moralne ani czcigodne . Żaden to powód do chwały .
~ praca
ponad rok temu ocena: 42%  93
Jestem za tym żeby firma powstała. W końcu jakieś godne miejsca pracy!
~ :)
ponad rok temu ocena: 69%  92
Ludzie dajcie sobie na luz. Jaja sobie z was robią a wy się podniecacie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 68%  91
Ponawiam temat, gdyż wymazano mój wpis. Co z podatkami, gdy Burmistrz zwolni inwestora z płacenia - 0 zł, inne - gdy firma zatrudniająca jest zarejestrowana w innym mieście, również dla Rawicza 0 zł. Z jakiego budżetu opłacą inwestycje, z których będzie korzystać Animex, skoro firma mało co zostawi w kasie gminy. Bądźcie uważni, gdyż Burmistrz nas sprzeda za talary pod nazwą sukces inwestycyjny w gminie Rawicz. Pracownicy w dużej części będą spoza Rawicz, czyli zarobek zostawią w innym miejscu. Ego Burmistrza mówi już głośno w terenie, że ma wizje, których my mali nie dostrzegamy. Oby Jego wizje nas nie zmiażdżyły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomysl zanim napiszesz
12 miesięcy temu 90
Co z tego ze go zwolni z podatku ? A pieniazki z wyplat dla pracowników jak myslisz gdzie zostana wydane ? W rawickich sklepach, spoldzielniach itp. Glownym bo ponad 90 prpcentowym udzialem w dochodzie gminy z podatkow jest podatek od nieruchomosci. Bedzie praca, beda zakupy, beda mieszkania itd.
~ dobre inof
ponad rok temu ocena: 40%  89
inwestor nie bedzie zwoliony z podatku
~ Ciekawe
ponad rok temu ocena: 100%  88
Rawstek, Niemarzyn... pozdrawiam.
~ Mądrala
ponad rok temu ocena: 29%  87
Jak jesteś taki mądry to napisz co powinien zrobić w tej sytuacji.
~ Ekolog realny
ponad rok temu ocena: 42%  86
Ci wszyscy pseudoekolodzy którzy teraz są tak bardzo zatroskani o jakość wody czy też powietrza gdzie byliście jak setki a może tysiące kominów przez zimę pluło nie wiadomo czym a w każdej podrawickiej wsi śmierdzi że aż strach ten zakład to szansa na rozwój i zmianę proekologiczną jestem na tak.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy
ponad rok temu ocena: 67%  85
Od tego jest straż miejska lub inne jednostki kominiarz straż policja itp.itd.Pretensja do nich,że nie dają mandatów,żeby ludzie się nauczyli nie zatruwać siebie i wszystkich wokół.Szansa dla Ukraińców za świńskie grosze lub jak kto woli psie kości po uboju świń hehe:-). Nie dla Animexu bo zamiast korzyści będą dla gminy miasta Rawiczan straty.Napływ niewolników z Ukrainy lub innych państw.Do SEWSa nie porównujcie nie ta branża nie te lata nie te państwo tam był Japończyk.Lepiej,żeby nie było Chińczyka smród na zawsze za miskę ryżu tego chcecie?Smrodu ceny gruntów domów mieszkań spadną o zatrutej wodzie lub nawet braku nie wspominając?Jak burmistrz jest z wioski niech wraca na wieś u siebie stawia świńskie łajana.
~ I dlaczego tak ?
ponad rok temu ocena: 91%  84
Rawicz24 to takie obywatelskie rzetelne medium ... ze aż usuwają komentarze tak żeby pasowaly pod wcześniej postawiona tezę . Komu służycie?Ludziom czy urzędowi czy jeszcze komu innemu? Komentarze ani obraźliwe ani wulgarne a usuwane . Nie bójcie się prawdy. To boli tylko na początku . Później już jest lepiej. Komentarzy powinno być już ponad 100 jak nie 130 . A tu tylko 83
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ m3
ponad rok temu ocena: 80%  83
Dokładnie. Wpisy „rzetelni" dziennikarze kasuja na potegę, bo im Kubik nie da płatnych ogłoszeń. Za poprzedniej kadencji jechali po Pawłowskim za sprawą Kacperka, teraz robią lody Kubikowi. Żenada a nie prasa.
~ zyg
ponad rok temu ocena: 67%  82
Będzie smród na cały powiat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
ponad rok temu ocena: 71%  81
CZY W RAWICZU MOŻNA ZAROBIĆ WIĘCEJ NIŻ 11-13 PLN NA GODZINE >? OCZYWIŚCIE POMIJAM ZAWODU UPRZYWILEJOWANE NAUCZYCIELI I MUNDURÓWKĘ
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel obserwator taktyczny
ponad rok temu ocena: 81%  80
Można . Burmistrz ma 12 144 złotych brutto na miesiąc . A składają się wszyscy m.in. w podatku od nieruchomości . Takie to oderwanie od normalnych zarobków normalnych ludzi którzy się na to wszystko składają...
~ Do fanów 1001 aktorek xxx
ponad rok temu ocena: 65%  79
Słabeusze z regionu atakują wszystkich i wszystko bo nic innego nie potrafią robić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 20%  78
Twój wpis świadczy o tobie.
~ risza
ponad rok temu ocena: 61%  77
W Rawiczu potrzeba konkurencji w Grąbkowie rzeźni płacą od 16 do 19 zł na godzine na produkcji nie brutto tylko netto . jak dojazd mają to i na paliwo dają.Powiem szczerze te wielkie firmy prześwietlają rynek pracy .A w Rawiczu stawki mizerne chociaż firmy wysyłają do Niemiec Skandynawi w Warszawie czy Wrocławiu nikt na ślusarka by zate pieniądze nie pracował nie wspomnę o ovwiele mniejszym podatku od nieruchomości.Mogę powiedzieć krutko jak był SEWS to zarobki wręcz szalała jak SEWS zamknęli nastąpiła w workach redukcja kosztów (wypłat )tylko normy do góry jak nastanie. Nowa konkurencja to się prywaciarz obudzi kto nie chce Animexsu tylko prywaciarze reszta jest za za za za . ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kalito
ponad rok temu ocena: 40%  76
No i znowu kolejny oderwany od rzeczywistości. A co Animex to nie prywaciarz ??? - państwówka czy instytucja charytatywna??? Za co chcesz wincyj pieniędzy ? Za spłukiwanie krwi i gówien z posadzki ? No dobre żarty ... Wszyscy tylko wincyj i wincyj a umiejętności marne. Chińczyk Wam pokaże poszanowanie i godne traktowanie i wynagrodzenia... oj pokaże...
~ RIP
ponad rok temu ocena: 50%  75
CZYLI PŁACĄ 11 -13 PLN NA GODZINĘ NA PRODUKCJI ?
~ BIAŁY NIEWOLNIK
ponad rok temu ocena: 61%  74
BĘDĄ PŁACIĆ 3000 PLN 1 ALE ZA 300 GODZIN MIESIĘCZNIE :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Młody
ponad rok temu ocena: 60%  73
A ja wolę pracować tu na miejscu niż jeździć do bauera na saksy taki zakład jest potrzebny
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ andy
ponad rok temu ocena: 79%  72
tu będą budować bo surowiec blisko
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ TAK
ponad rok temu ocena: 40%  71
3tys pln CZYBA ZA 300 GODZIN MIESIĘCZNIE HE HE
~ do info skad
ponad rok temu ocena: 29%  70
no to chyba jakiś podwykonawća byłeś. Nic nie jest prawdą z tego co piszesz
~ Info z rynku
ponad rok temu ocena: 37%  69
WIELKIMI LITERAMI ŻEBY KAŻDY PRZECZYTAŁ. ZAROBKI MINIMUM TO 3 TYS. BRUTTO. W BIURZE NAWET DO 6 TYS. BRUTTO. FIRMA NIE POWODUJE ZMIAN W ŚRODOWISKU (WARTO SPRAWDZIĆ 6 INNYCH FABRYK W POLSCE). HAŁASU NIE EMITUJE BO WJAZD Z DK36. TO JEST DUŻA FIRMA KTÓRA NIE MOŻE SOBIE POZWOLIĆ NA NISZCZENIE ŚRODOWISKA I PŁACENIE GROSZY BO IM SIĘ TO NIE OPŁACA. W PRZESZŁOŚCI PRACOWAŁEM W INNYM MIEŚCIE W TEJ FIRMIE I WIEM JAK TO WYGLĄDA. TAKA PRAWDA MOŻECIE DYSKUTOWAĆ ALE DLA MIASTA TA FIRMA TO BĘDZIE ZŁOTY STRZAŁ. A ODCZUJE TO PRZEDE WSZYSTKIM RAWICKI HANDEL I USŁUGI KTÓRZY BĘDĄ MIELI OK 50 PROCENTOWY WZROST.
~ silk
ponad rok temu ocena: 75%  68
A ze zrozumieniem czytać potrafisz?? Albo liczyć potrafisz ?? Prawie 14 tysięcy świń dziennie - licząc piątek świątek i niedziele ( źródła mówią o 5 milionach rocznie ) . To z całej europy się będzie zjeżdżało. A być może nawet i z azji płynąć będzie. No ale jak sie ludzie zgodzą na mega masarnie to za niedługo wybudują mega świniarnie na miliony świń . Gówno trudno od buta odkleić - wdepnąć łatwo.
~ aksel
ponad rok temu ocena: 78%  67
Jak to możliwe że żadna gmina w Polsce tego problemu nie chce a rawicz chce ? To jakieś wariactwo .................................
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rzetelny
12 miesięcy temu 66
Jakies dane ?
~ Tadeo
ponad rok temu ocena: 69%  65
Panie Kubik bierz sobie Pan ten animex i te tiry ze smrodem niech jeżdżą przez Pana podwórko . Nasze rawickie podwórko zostaw w spokoju! Chińczykom się w pas kłaniać kosztem naszej małej ojczyzny, kosztem zdrowia mieszkańców, kosztem środowiska kosztem dostępu do wody ?! Wstyd i hańba ! Honoru za grosz nie macie. Próbujecie sprzedać nas za grosze a problem zostanie na lata. Ludzie przejrzyjcie na oczy animex to chińska firma - Chiny za nic mają człowieka! Tyrka za grosze!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zenada
ponad rok temu ocena: 71%  64
Grudzień 2016 - dwa lata do wyborów na burmistrza informacja : Animeks rozważa lokolizacje fabryki ww Rawiczu. Pażdziernik 2017 - rok przed wyborami na burmistrza: Animeks podjął decyzję o budowie fabryki w Rawiczu, trwają przygotowania do budowy; Wrzesień 2018 - miesiąc przed wyborami na burmistrza - info - Animeks rozpoczyna budowe fabryki za miesiąc - WIELKI SUKCES; Grudzień 2018 info miesiąc po wyborach na burmistrza - niestety ze względu na złą sytuacje na rynku mięsnym Animex opóźnia budowe fabryki w Rawiczu, prace ruszą napewno za następne cztery lata.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cleo
ponad rok temu ocena: 55%  63
Będzie niezły fetor pełno much i nic więcej bo przecież mamona najważniejsza a nas mieszkańców to się nie pyta o zdanie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SmRód zostawicie po sobie
ponad rok temu ocena: 76%  62
http://www.poznan.tvp.pl/29609... to trzeba obejrzeć!!!! Czy w imię wygrania wyborów warto iść w takie g...no?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kp
ponad rok temu ocena: 48%  61
Ukraińców nie ma się co bać, od dziś mogą bez wiz jeździć do UE :) A poza tym TAK dla zakładu! "Pieniądze nie śmierdzą!" - to już w starożytnym Rzymie wiedzieli :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nocny Patrol
ponad rok temu ocena: 69%  60
Nie śmierdzą ale te brane w dużej ilości , natomiast 1500 które tam zarobisz to już trąci smrodkiem. Gó...o i smród tylko będzie nie zarobek .
~ SmRód zostawicie po sobie
ponad rok temu ocena: 75%  59
ale gówna śmierdzą
~ kp
ponad rok temu ocena: 50%  58
Po komentarzach widać, że w Rawiczu prawie sami wege :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wróżka Rozalia
ponad rok temu ocena: 80%  57
Z tego wszystkiego to będzie ani(mex) ani(bex) ani kukuryku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ROKI
ponad rok temu ocena: 58%  56
i bardzo dobrze ze powstanie prywaciarze juz trzesa portkami to oni sa zatym aby ten zaklad nie powstal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ewe
ponad rok temu ocena: 55%  55
aha, bo Animex to nie są prywaciarze :)
~ Zmęczony
ponad rok temu ocena: 59%  54
Ahhh bo będzie smród itd. Ale na talerzu już nikomu nie będzie śmierdzieć??? Ludzie zastanówcie się co piszecie. Nie ma animxsu tak jest wkoło pełno Ukraińców. Człowiekowi ciężko dogodzić! Sam zarabiam u prywaciaza 1780 zł miesięcznie za 230 godzin. Niech budują ten animex będzie jakas konkurencja dla prywaciarzy. Może zaczną szanować polskiego pracownika. Myślą że jak nie Polak nie będzie robił to wezmą sobie Ukraińca? Tylko tak to nie jest łatwe jak się wydaje...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .
ponad rok temu ocena: 100%  53
Dokładnie, konkurencja i nowe miejsca pracy! Panie 'do Zmeczony' - to nie jest CHIŃSKA firma, najpierw była wykupiona przez amerykańską, aktualnie należy do chińskiej grupy WH Group. Proszę doczytać. O imigrantach prawda, ale i tak uważam, że to przyniesie same korzyści.
~ do Zmęczony
ponad rok temu ocena: 57%  52
Chińczyk będzie Polaka szanował? . No żart roku ! ANIMEX JEST CHIŃSKĄ FIRMĄ ! Ukrainców zabraknie to CHIŃCZYKÓW ŚCIĄGNĄ . Zobacz jak wygląda fabryka FOX CON ( tam produkują iPhony ) i poczytaj ile oni tam zarabiają ... SEWS pokazał ile znaczą dla nich ludzie . Tyle że w tym przypadku jak wywalą TAKĄ mordownie na wiele hektarów to jej nie zdemontują po 10 latach tylko ludzi do roboty będą przywozić . Smutne ale prawdzie. Więc biorąc pod uwagę te okoliczności GŁUPOTĄ JEST godzenie się na to . BO NIC NIE SKORZYSTAMY - TYLKO STRACIMY.
~ racja
ponad rok temu ocena: 76%  51
~ erasmus+ Współczuję tym, którzy kupują działki w Łaszczynie, tyle Sierakowa i budują, przy wietrze od zachodu będą na zmianę zapachy kurczaków i świń. Teraz kosmiczne ceny działek polecą na łeb,na szyję...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
ponad rok temu ocena: 50%  50
W Łaszczynie i tak śmierdzi z ferm .Za nic w świecie tam się nie wybuduję
~ rawiczak
ponad rok temu ocena: 73%  49
ile osób będzie zatrudnionych? a ilu Ukraińców? i co z ściekami? Będzie smród na cały RaWicz?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kampania ruszyła a oPOzycja nic nie działa.
ponad rok temu ocena: 23%  48
A czy oPOzycja zamierza rozPOczać jakąś akcję PrOrozPOczaćą przeciwko POwstaniu tej firmy. Bo jeśli tak to ja się nie POd nią nie POdpiszę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do głupoty
ponad rok temu ocena: 53%  47
A kto to ten SŁABY REGION. To nie jest jakiś nowy twór PO rozpadającej się Platformie Obywatelskiej?
~ Mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 56%  46
Nareszcie coś się zmieni na plus jak Woźniak i Lipowczyk nastawiali kurników to nikt się nie oddzywał uważam że to dobrze dla miasta i gminy lepiej żeby Animex powstał niż nic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kwik
ponad rok temu ocena: 75%  45
Ładne mi to lepiej ...
~ M.Z
ponad rok temu ocena: 66%  44
GDYBY ODEMNIE TO ZALEŻAŁO TO NIE CHCIAŁBYM TEGO G@WNA. ZA CHWILĘ SIĘ OKAŻE ŻE PŁACĄ JAK WSZĘDZIE 1500 PLN I WIĘKSZOŚĆ PRACOWNIKÓW TO UKRAIŃCY. A DLA MIESZKAŃCÓW SMRÓD I ZANIECZYSZCZENIA W BONUSIE ( I WIĘKSZY RUCH TIRÓW )
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alons
ponad rok temu ocena: 67%  43
To chyba jasne że będą tam robić Ukraincy. Naiwniaki myślą że będzie tu robota dla Rawiczan . Dla Rawiczan to będzie i to za darmochę: smród gnojówki i odpadów poubojowych i zanieczyszczenie środowiska ale chętnych do wąchania smrodów trochę tu jest co pokazują głosy.
~ kp
ponad rok temu ocena: 69%  42
Mam propozycje! Niech wszyscy prywaciarze wezmą swoje mercedesy i audice i niech zrobią protest - blokadę centrum miasta w obronie swoich pracowników i mieszkańców, przeciwko ubojni!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do kp
ponad rok temu ocena: 47%  41
Masz rację. I niech jeszcze zabiorą radnych oPOzycji. Oni ich POprą.
~ do KP
ponad rok temu ocena: 50%  40
Ty też weź swoje BMW . Zapomniałeś się prawidłowo podpisać: po "K" powinno być "U" a po "P" - " A"
~ Prawda Was wyzwoli
ponad rok temu ocena: 79%  39
Macie tu prawdę o swoim wyczekiwanym pracodawcy jaka to uczciwa i wspaniała firma : https://vimeo.com/218615967... Animex w Szczecinie ( nie polecam dla ludzi wrażliwych ) - na taką pracę czekacie z utęsknieniem ?? A Na deser: goo.gl/dkBs8p ---- https://goo.gl/AAC4an... ---- Ze strony firmy: W Oddziale w Morlinach o 80% zmniejszyliśmy ilość odpadów. Od sierpnia 2013 roku odpady poprodukcyjne, do tej pory przekazywane na składowisko, poddajemy wstępnej segregacji a następnie obróbce, co pozwala na ich wykorzystanie jako paliwa alternatywnego. Kto pierwszy do pracy ??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @@@
ponad rok temu ocena: 49%  38
brawo popieram powstanie nowej firmy !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tepe
ponad rok temu ocena: 71%  37
Firmy tak ale nie syf kiła i mogiła
~ :)
ponad rok temu ocena: 47%  36
Wszyscy na Kubika, że obiecywał a nic się nie dzieje. w końcu się dzieje i jestem za. wiele osób znajdzie pracę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rysie dwa
ponad rok temu ocena: 68%  35
A co tam - kopalnie jeszcze do kompletu jak syf robić to na całego a ile górników będzie prace miało . Rawicz miasto więzienia ubojni i kopalni zawsze do tego otwarty .
~ obywatel
ponad rok temu ocena: 53%  34
Jakoś z pobliskich kurników to wam nie śmierdzi ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SmRód
ponad rok temu ocena: 76%  33
śmierdzi ja s.....syn więc sie zastanów zanim do tego dodasz 4 mln świń
~ Oko sprawiedliwosci
ponad rok temu ocena: 71%  32
Śmierdzi śmierdzi kolego obywatelu.
~ kamila
ponad rok temu ocena: 47%  31
bardzo dobrze ze powstanie nowy zakład będą miejsca pracy,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ..
ponad rok temu 30
dlaczego przy usuwaniu padliny od razu? :) są też większe ambicje :)
~ Nocny Patrol
ponad rok temu ocena: 76%  29
idź tam i pracuj przy usuwaniu tej padliny poubojowej.
~ Yt
ponad rok temu ocena: 53%  28
Ludzia nie idzie dogodzić ma powstać firma zle ,brak firmy tez zle wiec o co chodzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
ponad rok temu ocena: 51%  27
Nareszcie !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ m3
ponad rok temu ocena: 74%  26
Panie Kubik, skarga przedsiębiorcy od wiatraków zasadna. Tak orzekło SKO. Ile kasy Gmina szykuje na odszkodowanie? Dlaczego na Radzie Gminy Pan taki zestrachany? Jednak coś jest na rzeczy. Żadne OC nie pomoże.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do DOm3
ponad rok temu ocena: 78%  25
A o czym z nim dyskutować, jak on na sesji nie potrafi bez prawników spójnej wypowiedzi wygłosić? Na proste pytania Radnego ZERO! odpowiedzi. Odpisze Panu. Śmiech i żenada. Wszystkie media lokalne na garnuszku gminy siedzą. Żadnej informacji dla mieszkańców. Ani w Elce, ŻW czy ABC. Cenzura działa. Do czasu.
~ DOm3
ponad rok temu ocena: 30%  24
Jesli chcesz sie zwrocic sie do Pana Kubika to zrob to osobiscie a nie wylewasz zale na komentarzach...
~ Bryś
ponad rok temu ocena: 81%  23
Jaka gmina czemu wszyscy maja odpowiadać za błędy urzędników? ??!?!?! . Niech płaci ten co zawalił ! I to z własnej kieszeni .
~ Nie dla Ubojni
ponad rok temu ocena: 76%  22
No to są jakieś jaja / W bliskiej okolicy miasta robić ubojnie. Smród będzie nieziemski. Będziecie oddychać resztkami poubojowymi albo latającą wszędzie mączką kostną. Pracować będą UKRAIŃCY. A z podatków będą zwolnieni. Taki to inwestor - jeżdżą po Polsce i szukają gminy gdzie ludzie zgodzą się za ułudę dobrobytu zgnoić okoliczne miasto i środowisko. 4 miliony świń rocznie to 10958 na dzień !! to po 150 - 200 tirów dziennie ze świniami. Smród będzie nieziemski. http://www.poznan.tvp.pl/29609... Wągrowiec nie chciał tego gówna. Burmistrz Wągrowca był przeciw - mądry burmistrz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Słaby region
ponad rok temu ocena: 74%  21
No nie trzeba być geniuszem . Gdyby to był taki super interes to by wszyscy chcieli ( Wągrowiec tez ) ta firmę a tu jednak nikt nie chce . Glupkow na lato szukają ...
~ jaś
ponad rok temu ocena: 81%  20
Ruszyło się w Rawiczu, bo w Wągrowcu przeciwko są mieszkańcy, a także burmistrz i rada miejska. Wygląda na to, że po Kubiku pozostanie tylko smród. http://www.wagrowiec.eu/pl/akt...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Alex
ponad rok temu ocena: 71%  19
Musimy skrzynkąć ludzi ! Kubika już nie będzie a smród i setki samochodów z resztkami poubojowymi jeżdżących codziennie zostanie na długie lata. Ponadto tam są źródła czystej wody na tych terenach ! Co będziemy pić jak w swiniarach wody zabraknie ?! Nigdzie w Polsce tego nie chcą burmistrzowie się nie godzą ludzie się nie godzą a Ty Kubik co ?! Ponton jedyne miejsce rekreacyjne w Rawiczu a obok mordownia ze smrodem
~ Tp
ponad rok temu ocena: 25%  18
Panie Burmistrzu gratulujemy że wv końcu duża firma która ruszy ten zastoj w Rawiczu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Pawlo
ponad rok temu ocena: 38%  17
Do Pawlo. Jeśli Chińczycy są współwłaścicielami to bardzo dobrze. Wychodzi nato że rynek chiński Animex ma zagwarantowany. Czyli ruszają mając rynek zbytu.
~ Pawlo
ponad rok temu ocena: 87%  16
Szanowny Panie Burmistrzu, a jak się ma do tego ustawa rolna? Czy pozwala wykupywać ziemię rolną przez obcy kapitał? Piszę tutaj o części terenu, czyli o własności rolników. Co Pan Burmistrz na to?? Przecież te działki nie są w planie zagospodarowania przestrzennego pod inwestycję. No chyba że się mylę, ale wątpliwości rozwiążę, zwracając się Agencji Nieruchomości Rolnych. Bo coś mi tutaj nie pasuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pawlo
ponad rok temu ocena: 87%  15
Przepraszam, mylisz się . Od września 2013 Smithfield Foods, a tym samym także Animex są częścią chińskiej grupy WH Group – największego producenta mięsa wieprzowego na świeci. Źródło Wikipedia.
~ Bardzo ciesze sie
ponad rok temu ocena: 23%  14
Animex to polska firma Morliny Sokolow Krakus. Bardzo dobrze ze inwestuja. I w Rawiczu!
~ aaaaa
ponad rok temu ocena: 34%  13
w koncu praca!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nocny Patrol
ponad rok temu ocena: 83%  12
Ciekawe czy będziesz chętny do pracy przy usuwaniu tej padliny poubojowej .
~ Kolo
ponad rok temu ocena: 71%  11
Dla Ukraińców chyba ...
~ erasmus+
ponad rok temu ocena: 77%  10
Współczuję tym, którzy kupują działki w Łaszczynie, tyle Sierakowa i budują, przy wietrze od zachodu będą na zmianę zapachy kurczaków i świń. Teraz kosmiczne ceny działek polecą na łeb,na szyję...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A