Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Jest 1,6 mln zł dotacji. Ma zniknąć problem zalewania ulic [FILM]

› Aktualności 6 miesięcy temu    15.03.2019
Anna Siecla
komentarzy 12 ocen 11 / 27%
A A A
 fot. CIB (archiwum)

Rawicz. Gminie udało się pozyskać dotację na budowę zbiornika retencyjnego i kanalizacji w obrębie ulic Generała Jarosława Dąbrowskiego, Wały Tadeusza Kościuszki i Kadeckiej.

Pomysł budowy zbiornika radni zaaprobowali jednogłośnie w ubiegłym roku podczas lipcowej sesji. (CZYTAJ) Wtedy również gmina złożyła wniosek o dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

- Zadanie obejmuje budowę podziemnego żelbetowego zbiornika retencyjnego o pojemności 550 m3 na istniejącym systemie kanalizacji deszczowej przy ul. Kadeckiej w Rawiczu, obok Szkoły Podstawowej nr 3 (…) - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

Ponadto w ramach dofinansowania przebudowana ma zostać sieć kanalizacyjna z wpustami kanalizacyjnymi, przykanalikami, przelewem burzowym, ciągiem studni i kanałów na ulicach: Wały Generała Jarosława Dąbrowskiego, Wały Tadeusza Kościuszki i Kadeckiej. Mają również zostać ułożone niezbędne instalacje w infrastrukturze podziemnej, a także odtworzona nawierzchnia drogi asfaltowej i z kostki brukowej oraz ogrodzenie od strony ul. Kadeckiej.

Projekt obejmuje także budowę dwóch przepompowni wód deszczowych tłoczących wodę ze zbiornika retencyjnego wód deszczowych do hydrantu przeciwpożarowego do celów ratowniczo-gaśniczych i podlewania zieleni miejskiej.

Prace mają zostać wykonane jeszcze w tym roku. Szacowana wartość przedsięwzięcia, jak informuje Centrum Informacyjne Burmistrza, wynosi 2,3 mln złotych. W tym roku na zadanie zabezpieczono w budżecie 350 tys. zł, a wcześniej przeznaczono na nie 74 tys. zł. To jednak wciąż, mimo uzyskanej dotacji, nie pozwoli na całkowite pokrycie kosztów. Dopytaliśmy więc CIB, skąd reszta środków. - Gmina zobowiązana jest do zabezpieczenia wkładu własnego w budżecie przed podpisaniem umowy dofinansowania projektu. Jest to wymóg niezbędny. Projekt koniecznych zmian w budżecie zostanie w tym celu przedstawiony radnym na sesji - odpowiedział nam Mateusz Domagała z CIB.

+ 3 głosów: 11 (27%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (17)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Baju baj
6 miesięcy temu ocena: 100%  17
W takim tempie to rewitalizacja rynku i reszta ,"super obietnic" kubika zrealizują za jakieś 70-80 lat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczak
6 miesięcy temu ocena: 82%  16
Nareszcie , musialo minac prawie 30 lat aby wkoncu do czegos takiego mialo dojsc mam nadzieje ze ulice dabrowskiego przy domu seniora takze obejmie ten program !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??
6 miesięcy temu ocena: 100%  15
gdzie i kiedy był nagrywany ten wywiad?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dddfgg
6 miesięcy temu ocena: 76%  14
a te podjazdy na plantach to kiedy zostaną przebudowane do stanu , aby szło wjechać na planty ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie
6 miesięcy temu ocena: 38%  13
A może wjedź od strony pomnika żołnierza. Teraz wszystko jest lepiej niż było.
~ Norek
6 miesięcy temu ocena: 84%  12
Poodtykajcie studzienki i przewody kanalizacyjne. W niektórych trawa i drzewka rosną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawicka bylejakość
6 miesięcy temu ocena: 78%  11
Nie wiem dlaczego, ale już się boję. Ciekawe co przy okazji zepsują.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do wy i tak.....
6 miesięcy temu ocena: 90%  10
To nie jest żadne plucie. Patrząc na to jak zrobili remont plant, ścieżki na górkach, ratusz, fontannę, można mieć obawy. Ja uważam też, dobrze że robią. Ale w porównaniu z tobą nie zadowalam się bylejakością i mam wymagania do prac wykonywanych też za moje pieniądze.
~ Wy i tak wszystko oplujecie
6 miesięcy temu ocena: 17%  9
No i co z tego. Bardzo dobrze, że robią. Ty i tak zawsze będziesz na nie A mieszkańcy się cieszą z tych zmian w Rawiczu.
~ bambo
6 miesięcy temu ocena: 85%  8
Nic nie zepsują. Wszystko już jest zepsute.
~ Kiedy?
6 miesięcy temu ocena: 85%  7
Mam pytanie, kiedy jeden z drugim + trzeci, zacznie POZYSKIWAĆ ŚRODKI WŁASNE, miast zadłużać Miasto? Może dość maślanego wzroku na wysokie czoło jednego posła z rewiru a zabranie się do roboty i pozyskiwanie nowych inwestycji? Dość trwonienia kasy na goździki do kożucha, analizy, studia uwarunkowań, koncepcje, projekty nijakie typu bezsensowne ronda, kojce dla psów, udawane zatroskanie, itp. Ktoś kiedyś przyjdzie i powie sprawdzam. Oby wszystkie kwity pasowały a tego nie byłbym pewien, patrząc na rozmach i beztroskę w wydawaniu nie swoich pieniędzy, tylko naszych. Dość rozrywki. Komu takie pomysły mają służyć? Garstce zainteresowanych? Patrz przyznane dotacje aby nie było za głośno np. w sprawie misia. Mylę się? Nie sądzę. Redakcji dociekliwości w zadawaniu pytań życzę. Tych niewygodnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do kiedy
6 miesięcy temu ocena: 13%  6
Sztuką jest pozyskać pieniądze z zewnątrz . Bzdury wypisujesz . Dają na to 1mln 600 tyś. I to dobrze, że pozyskali tak duże dofinansowanie. A ten miś to dla większości i tak znaczenia nie ma.
~ Ok
6 miesięcy temu ocena: 50%  5
Aleś mądrze napisał a pytania możesz sam zadać w trakcie posiedzenia rady miasta i w poniedziałki u burmistrza.
~ hał
6 miesięcy temu ocena: 28%  4
dostan sie chociazdo rady gminy wtedy sie wypowiesz jakie sa realia i mozliwosci okroszone przepisami przepisów przez przepisy na krzyz ...
~ Grześ
6 miesięcy temu ocena: 94%  3
Do Tom plac przed dworcem PKP nie jest terenem PKP, a prace inwestycyjne dotyczące dworca ukończono parę lat temu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
P. Burmistrzu a co z ul. Dworcowa i placem przy dworcu PKP. Chyba, że ten poważny problem Pana nie dotyczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tom
6 miesięcy temu ocena: 26%  1
Teren PKP objęty inwestycją. Oto odpowiedź.