Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Korytarz życia. Było nieźle, choć nie perfekcyjnie

› Aktualności› Na sygnale 9 miesięcy temu    18.03.2019
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. D. Bela

Jak już informowaliśmy, wczoraj doszło do wypadku na drodze ekspresowej S5. Zanim dotarli przedstawiciele służb wielu kierowców, wykorzystując wolną przestrzeń, przejechało pomiędzy rozbitymi toyotami. Były też osoby, które się zatrzymały i udzielały pomocy.

Ze służb najszybciej dotarli strażacy. Skupili się na udzielaniu pomocy poszkodowanym. Dodatkowo, jeden z druhów sygnalizował kierowcom, aby zjechali na skraj obu pasów. Choć niektórzy nie byli z tego powodu specjalnie szczęśliwi, ustawili się zgodnie z zaleceniem. W ten sposób utworzył się korytarz życia. Skorzystali z niego, m.in, policjanci, jak i ratownicy medyczni. 

W polskim prawie nie ma jeszcze definicji "korytarza życia". Na tę chwilę przepisy mówią jedynie o tym, by ułatwić dojazd samochodom uprzywilejowanym, ustępując im miejsca na drodze. Tylko od prawidłowej reakcji kierowców zależy, czy pomoc dla ofiar wypadku nadejdzie na czas.

Jak prawidłowo utworzyć korytarz życia? Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Dlaczego jest tak ważny? ZOBACZ FILM.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!