Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Po pożarze kamienicy w Rawiczu. Jakie straty?

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    10.02.2018
Anna Gauza
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Bela

Rawicz. Pożar kamienicy w centrum miasta. Ewakuowano 9 mieszkańców. Na szczęście - poza jedną osobą, która ma poparzoną rękę - nikomu nic się nie stało. Budynek czasowo został wyłączony z użytkowania.

Pożar kamienicy przy ul. 17 Stycznia w Rawiczu (przy skrzyżowaniu z ul. Szarych Szeregów) wybuchł wczoraj około 23.00. Zarzewie ognia najprawdopodobniej powstało na poddaszu budynku. Ewakuowano 9 osób - 5 mieszkańców kamienicy objętej pożarem i 4 z przyległego budynku.

Jak ustaliliśmy, w nocy na miejscu był Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Zdecydował o czasowym wyłączeniu kamienicy z użytkowania, m.in. ze względu uszkodzenia dachu budynku, odłączoną instalację elektryczną oraz gazową. 

Trzy osoby - spośród poszkodowanych w pożarze - zostały zakwaterowane w hotelu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu. - Prawdopodobnie zostaną tam do poniedziałku - informuje Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza. 

Straty nie zostały jeszcze oszacowane, ale są spore. Zniszczeniu uległo poddasze budynku wielorodzinnego. Spalone lub nadpalone zostały: ściany, część pokrycia dachowego oraz wyposażenie wnętrza (sprzęt rtv, agd, meble kuchenne i pokojowe, stolarka drzwiowa). Spaleniu uległa również instalacja elektryczna. 

Jaka była przyczyna pożaru? Ma to ustalić powołany w tej sprawie biegły.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Piotrson
  11 miesięcy temu 2
  Jak do tego doszło?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kolo
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Brawo dla strażaków za szybką i sprawną akcje widzialem ten pożar i naprawde wielki szacunek sie należy że sie nie rozprzeszczenilo dalej i nikomu nic sie nie stalo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A