Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Awaria w stacji uzdatniania usunięta. Woda dziś powinna płynąć już normalnie

› Aktualności› Wydarzenia 12 dni temu    13.01.2021
Joanna Miśkowiak
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Stacja uzdatniania wody w RawiczuStacja uzdatniania wody w Rawiczu fot. archiwum

 RAWICZ  W piątkowe popołudnie znaczna część mieszkańców gminy Rawicz nie miała wody. Okazało się, że doszło do poważnej awarii urządzeń sterujących na stacji uzdatniania w Załęczu. Od tego momentu pracowała ona w trybie awaryjnym, co powodowało niższe ciśnienie. Utrudnienia trwały kilka dni, ale dziś już woda powinna płynąć normalnie, choć w nocy wystąpi jeszcze krótka przerwa w jej dostawie.

Przez czas pracy stacji w trybie awaryjnym występowało obniżenie ciśnienia oraz chwilowe braki w dostawie wody nie tylko na terenie Rawicza, ale także: Masłowa, Załęcza, Warszewa, Kątów, Dębna Polskiego, Sierakowa oraz Borownej, Świniar i Wodnik - w gminie Wąsosz. Wszystko dlatego, że piątkowa awaria była poważna, a jej natychmiastowe usunięcie niemożliwe.

- Spaleniu uległ falownik, to jest urządzenie automatyki, które steruje napływem i ciśnieniem wody i współpracuje z pompami drugiego stopnia, czyli tymi które pompują wodę do Rawicza. To urządzenie się zapaliło i trzeba było je ugasić - wyjaśnia prezes spółki ZWiK, Grzegorz Matysiak.

Jak mówi zostało ono zupełnie zniszczone i trzeba było zamówić nowe. Tłumaczy, że nie było to możliwe od razu, bo tego rodzaju części nie są dostępne "od ręki".

- Przy współpracy z zaprzyjaźnionymi automatykami udało się je ściągnąć z Niemiec i dojechało do nas wczoraj, 12 stycznia - mówi Grzegorz Matysiak.

 

Rzadkie zdarzenie

Zaznacza, że stacja nie była gotowa na tego rodzaju zdarzenie, bo urządzenia tego typu bardzo rzadko lub wcale nie psują się, a poza tym są drogie. Ich koszt to około 50 tys. zł.

- Nie wiadomo jeszcze, jaka była dokładna przyczyna tego zdarzenia, ale będziemy to ustalać - dodaje Matysiak.

AKTUALIZACJA

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Rawiczu sp. z o.o.
informuje odbiorców wody zamieszkałych w miejscowościach:

Rawicz (z wyjątkiem Rawicz-Sarnowa),  Masłowo, Warszewo, Załęcze, Sierakowo, Kąty, Folwark oraz Szymanowo (ul. Szczęśliwa, Radosna, Życzliwa),Dębno Polskie (ul. Rawicka, Miętowa, Rumiankowa) Świniary, Borowno, Wodniki, że w związku z nocnymi pracami na Stacji Uzdatniania w Załęczu
w dniu 13.01.2021/ 14.01.2021 r. (z środy na czwartek) w godz. od 22.00 do 2.00 nastąpi wyłączenie wody.

CZYTAJ TEŻ: Windami na dworcu PKP można przewozić rowery? >>>

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Liop1
11 dni temu 2
Ze falowniki ulegają spaleniu dość często https://testmyspeed.onl/... z przyczyny przepięc lub z powodu błędów osoby programującej falownik
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
11 dni temu 1
jeżeli jest prawdą ze spaleniu uległ falownik to z doświadczenia powiem ze falowniki ulegają spaleniu dość często z przyczyny przepięc lub z powodu błędów osoby programującej falownik, proponuje expercka weryfikacje, bo fachowa to za mało. Zniszczenia sie beda powtarzac jezeli nie zostanie wyeliminowana przyczyna
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji