Piast Poniec wygrał z KS Futsal Rawicz [FOTO]

Piast Poniec wygrał z KS Futsal Rawicz [FOTO] - Zdjęcie główne

Futsal. Rawicz. Petro-Lawa KS Futsal Rawicz podejmował Piasta Poniec w hali w Sierakowie. Spotkanie w ramach Fox Travel II Wielkopolskiej Ligi Futsalu było wyrównane. W końcówce goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Oba zespoły przystąpiły do dzisiejszego spotkania w dobrych humorach. W poprzedniej kolejce Piast Poniec pokonał Perfectę Złotów u siebie 8:3. Z kolei rawiczanie wygrali z Jurandem Koziegłowy 7:6

Po pierwszej połowie dzisiejszego meczu prowadzili przyjezdni. Trafienie zanotował Patryk Moryson. Rawiczanie mieli kilka dogodnych okazji w pierwszych dwudziestu minutach, ale albo strzelali niecelnie, albo doskonałymi interwencjami popisywał się bramkarz Piasta Filip Twardowski.

Kolejne gole padły w drugiej części meczu. Gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu (na 1:1 strzelił Erwin Łukawy, a na 2:2 - Bartosz Machi). Na prowadzenie miejscowi jednak w tym meczu nie wyszli.

Na 50 sekund przed końcem spotkania sędzia odgwizdał faul Tobiasza Dziurdziewskiego na Patryku Stachowiaku. Arbiter przyznał stały fragment gry ekipie z powiatu gostyńskiego. Łukasz Janowicz podał piłkę do wbiegającego przed bramkarza Marcina Kajocha, a ten pokonał Mateusza Nowaka. Rawiczanie starali się jeszcze wyrównać, ale zabrakło na to czasu. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:3.

- Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz. Mimo dwóch wcześniejszych wygranych, nie wiem, czy dzisiejsze spotkanie nie było najlepsze w naszym wykonaniu - powiedział po meczu trener gospodarzy Sebastian Wojciechowski. - Zabrakło nam skuteczności, to fakt. Ci, co meczu nie oglądali, pewnie powiedzą, że wynik idzie w świat, że to goście wywalczyli trzy punkty, a my nie. Aczkolwiek, z przebiegu gry wydaje mi się, że mecz był wyrównany. W pierwszej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji, takich 95-100%, w drugiej połowie tak samo. Gdybyśmy je wykorzystali, myślę, że szalę zwycięstwa przechylilibyśmy na naszą korzyść. Tak jednak nie było. Goście strzelili bramkę na 2:3 i to oni zabierają punkty ze sobą - dodał.

KS Futsal Rawicz - Piast Poniec 2:3 (0:1)
Bramki: 0:1 - Patryk Moryson, 1:1 - Erwin Łukawy, 1:2 - Oskar Maciejewski, 2:2 - Bartosz Machi, 2:3 Marcin Kajoch
Skład KS Futsal Rawicz: Nowak - Proć, Kociemba, Nowicki, Machi. Rezerwowi: Juskowiak, Frąszczak, Kowalski, Dziurdziewski, Łukawy, Brączek, Nowak
Skład Piast Poniec: Twardowski - Grund, Moryson, Maciejewski, Tkacz. Rezerwowi: Nowak, Wendzonka, Dudkowiak, Janowicz, Walczak, Kajoch, Stachowiak, Dorociak, Marszałek