Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Święta z obostrzeniami. Ile osób przy wigilijnym stole?

miesiąc temu    24.11.2020
Redakcja
komentarzy 12 ocen 4 / 50%
A A A
 fot. Adobe Stock

Święta Bożego Narodzenia w dobie koronawirusa. Co z Wigilią i Bożym Narodzeniem? Niewykluczone, że wprowadzony zostanie limit liczby osób mogących uczestniczyć w świątecznych spotkaniach rodzinnych oraz ograniczenia w przemieszczaniu się.

Wigilia i Boże Narodzenie to najbardziej rodzinne święta. Niewielu z nas wyobraża sobie więc, że 24 grudnia kogoś z osób nam najbliższych mogłoby zabraknąć przy wigilijnym stole. Ale te święta mogą być zupełnie inne. 

Święta w czasie pandemii koronawirusa. Ile osób przy wigilijnym stole?

A to za sprawą ostatnich zapowiedzi. W związku z dużą liczbą zachorowań na koronawirusa, rozważa się wprowadzenie limitów podczas świątecznych spotkań rodzinnych i ograniczenia w przemieszczaniu się. Chodzi o to, by kontakty międzyludzkie ograniczyć do minimum, a tym samym - jak podkreślają premier i minister zdrowia - przerwać transmisję koronawirusa.

Według zapowiedzi rządzących, limit osób przy świątecznym stole ma wynosić pięć - prócz domowników. Ta informacja zrodziła wątpliwości i pytania - ile zatem w praktyce osób może się spotkać na wigilii. Ponadto, wywołała w internecie krytyczne komentarze - także na profilu facebookowym Rawicz24. 

Rzecznik rządu - Piotr Müller, w rozmowie z Onetem doprecyzował, że "w sensie formalnym" nie jest ważna liczba osób zamieszkujących jedno gospodarstwo domowe, a liczba zaproszonych gości. To by oznaczało, że niezależnie, ile osób wspólnie mieszka - do tego grona może dołączyć jeszcze pięć.  

Koronawirus. Sklepy w galeriach handlowych otwarte od soboty 

Ewentualny limit osób podczas spotkań rodzinnych to nie jedyna zmiana. Pomiędzy 28 listopada a 27 grudnia premier zapowiedział wdrożenie tzw. "etapu odpowiedzialności". Podczas ostatniej konferencji prasowej stwierdził, że duża liczba zakażeń nie pozwala na daleko idące znoszenie obostrzeń, jednak zdecydowano o otwarciu sklepów i punktów usługowych w galeriach handlowych. Mają jednak funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. 

- Warunek utrzymania tego reżimu jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane - zakomunikował premier. 

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit - maksymalnie 1 osoba na 15 m2. Nadal trzeba też zasłaniać nos i usta, używać rękawiczek albo dezynfekować ręce. 

Do świąt utrzymano także zdalne nauczanie w szkołach. Podano również termin ferii zimowych - jednolity dla wszystkich województw - między 4 a 18 stycznia. Nadal obowiązuje też zakaz organizacji imprez, a kina, siłownie, kluby fitness i baseny pozostają zamknięte, natomiast restauracje mogą serwować jedzenie tylko na wynos.

Czytaj także najnowsze wydanie "Życia Rawicza". Do kupienia TUTAJ 
   

 

+ 2 głosów: 4 (50%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (11)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ WTF
miesiąc temu ocena: 86%  11
Miałem dzisiaj wolne. Przeszedłem się na Masłowo, deptakami. Matko święta, jak można tak zapuścić i zniszczyć Nasze miasto? Połowa sklepów zamknięta, brud, smród i ubóstwo. Aż się płakać chce...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
miesiąc temu ocena: 86%  10
Racja, za Tadzia nie było takiego syfu.
~ pisopomylenie
miesiąc temu ocena: 94%  9
Skoro na Wigilię może się spotkać 5 osób a na pogrzebie 30osób, to zapraszam na pogrzeb mojego karpia. Odbędzie się on uroczyście dzień przed świętami, a uroczystości pogrzebowe wraz ze stypom potrwają do 1 stycznia 2021roku. Czas na zmiany, oby do wyborów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kozak
miesiąc temu 8
hahahahahhaahha dobre :))))))))))))))))))))))))
~ ()
miesiąc temu ocena: 100%  7
Dobre, dobre, w punkt i wpisdu :)
~ Odpowiedzialny
miesiąc temu ocena: 8%  6
Zastosujmy się dla starszych i chorych, żeby to nie były ich ostatnie święta.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bibi
miesiąc temu ocena: 82%  5
Starsi niech sie sami szanują. Szwedaja sie cały dzień Po sklepach nierzadko bez celu byle kogoś spotkać. Sami się narazaja więc w czym problem. A na co te godziny dla seniora to tez nie rozumiem jak chodzą cały dzień.
~ Jovi
miesiąc temu ocena: 67%  4
Się tak mam czas się szwędać po marketach lub spędiscz czas międzyi nimi to odpuszczam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jobi
miesiąc temu ocena: 20%  3
I po co te galerie te markety tam się wszyscy żarażają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hh
miesiąc temu ocena: 75%  2
Temat z kapelusza. Kogo to obchodzi. Ile nakryć szykować dla kolędników, yyyy policjantów. Pojedynczo będą sprawdzać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ magda
miesiąc temu ocena: 50%  1
hahahahahahah no napewno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji