Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zamiast czekać na karetkę, uciekł z przychodni. Zatrzymała go policja [Wracamy do tematu]

› Aktualności 4 miesiące temu    25.03.2020
Grzegorz Heluszka
komentarzy 19 ocen 7 / 71%
A A A
 fot. KP Policji w Rawiczu

- Dlaczego na transport sanitarny pacjent z podejrzeniem koronawirusa czekał ponad 5 godzin?
- Co grozi mężczyźnie, który nie zastosował się do poleceń lekarzy i uciekł z izolatki?
- Dlaczego policjanci musieli obezwładnić 49-latka?


Wracamy do tematu wczorajszych wydarzeń na ulicy Grota Roweckiego w Rawiczu.
Pacjent, 49-letni mieszkaniec Rawicza przed południem zgłosił się z temperaturą do przychodni lekarskiej uskarżając się na duszności i ból w klatce piersiowej. [CZYTAJ]


Lekarz zinterpretował te objawy jako prawdopododobieństwo zakażenia koronawirusem.
- Pacjent został natychmiast izolowany, a o przypadku została powiadomiona Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna - mówi Piotr Jędryczka, manager Centrum Usług Medycznych Center-Med.

Niestety, nie dowiedzieliśmy się jakie czynności powiatowa stacja epidemiologiczna podjęła po telefonie z przychodni, ani też po jakim czasie placówka wezwała do pacjenta transport zakaźny. Kierownik rawickiego Sanepidu na naszego maila z zapytaniem, odpowiedziała lakonicznie: "Pytanie proszę skierować do zarządzającego przychodnią Center Med".

Gdy po kilku godzinach karetka nie przyjeżdżała, meżczyzna samowolnie opuścił przychodnię. Personel natychmiast wezwał policję. Patrol, ubrany w kombinezony ochronne, zastał mężczyznę niedaleko - koło sklepu spożywczego na ulicy Gen. Grota Roweckiego.

- 49-latek siedział na przystanku autobusowym, palił papierosa i spożywał alkohol - twierdzi asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy rawickiej policji. Dodaje, że mężczyzna nie chciał zastosować się do poleceń funkcjonariuszy, którzy zamierzali zatrzymać go do przyjazdu karetki.

- Mężczyzna ignorował polecenia, stawał się agresywny, zamierzał się oddalić, toteż policjanci zdecydowali się na użycie przymusu bezpośredniego - opisuje interwencję Beata Jarczewska.
49-latka położono na chodnik i zakuto w kajdanki, następnie posadzono na ławce. Jednak na przyjazd karetki patrol z zatrzymanym oczekiwał na ulicy kolejne dwie i pół godziny.

- W tym okresie mamy obowiązek chronić naszych policjantów. Wobec tego nie wchodziło w grę przewiezienie chorego na komendę. Policjanci, gdy oczekiwanie na karetkę przedłużało się, umieścili mężczyznę w radiowozie - informuje oficer prasowy.

Dlaczego na transport zakaźny trzeba było tak długo czekać?
- Obecnie na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonuje siedem specjalistycznych karetek. W sporadycznych przypadkach oczekiwanie na transport może się wydłużyć, jeśli w danym momencie najbliższa karetka wykonuje czynności związane z odbiorem innego pacjenta. Za funkcjonowanie specjalistycznych karetek Covid-19 odpowiada koordynator, który decyduje o ich zadaniach w poszczególnych częściach Wielkopolski - dowiadujemy się w biurze prasowym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. 

Jak informuje rzeczniczka policji, 49-letni mężczyzna będzie odpowiadał za: złamanie paragrafu 116 Kodeksu Wykroczeń, który stanowi o przestrzeganiu zakazów i nakazów związanych ze zwalczaniem choroby zakaźnej, niezastosowanie się do poleceń funkcjonariuszy policji oraz spożywanie alkoholu i palenie tytoniu w miejscu publicznym. Grozi mu kara grzywny. 

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (21)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Ja
  4 miesiące temu ocena: 100%  21
  Ludzie ogarnijcie się!!! Pacjent poszedł do przychodni i dobrze zrobił. Czas od zgłoszenia w przychodni do przyjazdu karetki około 7.5 godziny. Wyobraźcie sobie jakby zgłosił to telefonicznie, pewnie jechali by tydzień do polacjenta do domu. Rząd nas oszukuje, jesteśmy przygotowani do walki z koronawiusem? To dlaczego przyjazd karetki tak długo trwa? Tym bardziej że gość uskarża się na ból w klatce piersiowej. Każdy z nas ma prawo skorzystać ze służby zdrowia a zwłaszcza w sytuacji kiedy jest zagrożenie życia. Ale przy takiej reakcji służb to nic dziwnego że ktoś idzie się napić alkoholu. Przy takiej organizacji to chyba najlepsze rozwiązanie. Przykład: gość w Głogowie zmarł w domu bo się nie doczekał samego testu, a gdzie tu mowa O leczeniu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ asd
  4 miesiące temu 20
  Gdy po kilku godzinach karetka nie przyjeżdżała????????????????
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  4 miesiące temu ocena: 100%  19
  dlaczego u nas się nic nie robi w zakresie odkarzania w innych miastach chodzą i chodniki odkarzone a unas ludzie" idą i plują na chodniki wstyd
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mat
  4 miesiące temu ocena: 92%  18
  Kierownik rawickiego Sanepidu na naszego maila z zapytaniem, odpowiedziała lakonicznie: "Pytanie proszę skierować do zarządzającego przychodnią Center Med". Za to zdanie pana kierownika zwolnił bym z pracy! Po co tacy nieudacznicy siedzą na stołkach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ciekawe
  4 miesiące temu ocena: 86%  17
  Do ja policjanci pewnie mieli kamerki patrolowe tylko im baterie padły
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  4 miesiące temu ocena: 78%  16
  Proszę pokazać jedno zdjęcie jak skuty siedzi, kto to widział chyba ten po przeszczepie oka. Siła i moc dwojga zdrowych na jednego chorego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zenek
  4 miesiące temu ocena: 0%  15
  Prawda.podlecieli do niego jak do mordercy o nic nie pytali tylko walnęło na chodnik i skupi i tak leżał do przyjazdu pogotowia na zimnym chodniku chory człowiek.
  ~ ....
  4 miesiące temu ocena: 100%  14
  co za ................
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dred
  4 miesiące temu ocena: 100%  13
  Czy ktoś mógłby odpowiedzieć co w związku z podejrzeniem COVID-19? Placówka czyli Centermed został właściwie zabezpieczony przed możliwością rozprzestrzenienia się wirusa? Czy osoby, które miały z tym człowiekiem styczność są objęte kwarantanną? Czy przystanek autobusowy został zdezynfekowany? Czy nic nie zostało zrobione? Lekarz postawił diagnozę i co dalej? Pewnie poszedł do domu albo do szpitala albo strach pomyśleć gdzie? Teraz 7 dni będziemy gdybać? Dlaczego nie zostały wprowadzone stosowne procedury? Przecież to są kluczowe rzeczy. Omg planeta małp. Czekamy na powtórkę sytuacji że szpitala w Nowym Mieście? Oby nie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Alex
  4 miesiące temu ocena: 100%  12
  z pewnosci nic nie zrobiono bo po co ?? to bylo na swiezym powietrzu , a, że mógł w osrodku wszystkich w około pozarażać to kogo to obchodzi ??? suma sumarum nie dziwie sięczłowiekowi ,że uciekł po 5 h czekania to tylko się napić po za tym tak na serio w 5 h stan pacjenta mógł się drastycznie pogorszyć ...na ignorancje względem pacjenta nie ma paragrafu ?? sa tylko paragrafy przeciwko pacjentom
  ~ Wirus
  4 miesiące temu ocena: 100%  11
  Dokładnie. Jak już przebadają typa próbkę za tydzień i się okaże ze był zarażony, to wtedy będą wielce szukać osób które przez tydzień były w przychodni albo miały kontakt z lekarzem
  ~ Szajba
  4 miesiące temu ocena: 50%  10
  Kto wam pisze te artykuly? Nie ma czegos takiego jak przymus bezpośredni tylko środki przymusu bezpośredniego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Frtyuk
  4 miesiące temu ocena: 25%  9
  Kto wam pisze ta artykuły? Hmmm aby uzyskać odpowiedź na tak trudna do uzyskania informacje a jak widzę dla niektórych nawet niemożliwa do znalezienia wystarczy zjechać na sam koniec artykułu i tam jest jego autor.
  ~ Arek
  4 miesiące temu ocena: 50%  8
  Przestępstwo epidemiologiczne, przestępstwo alkoholowe, przestępstwo tytoniowe ale mamy mózgówców w policji. Tylko dlaczego panowie policjanci są w artykułach tak bardzo wybielani? Czyżby aresztowany był połamany?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Frtyuk
  4 miesiące temu ocena: 29%  7
  Nie odróżniać przestępstwa od wykroczenia ale mózgowiec. Najpierw polecam zaznajomić się z tematem a później komentować a jak się nie ma pojęcia o czym się pisze to lepiej milczeć.
  ~ Shiva
  4 miesiące temu ocena: 70%  6
  Oskarżał sie na dusznosci i ból w klatce piersiowej i co ? 5 godzin czekania? Chłop w sile wieku wkurzył sie i poszedł widząc taki brak reakcji bo przeciez samo umieszczenie w izolatce nie można nazwać profesjonalnym zajęciem sie przypadkiem. " Zawinił kowal a powiesili cygana" Ot,tak to wygląda.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Frtyuk
  4 miesiące temu ocena: 62%  5
  A co mieli siedzieć z nim trzymać go za rączkę i pocieszać ze wszystko będzie dobrze. Poza tym powinien siedzieć w domu i telefonicznie powiadomić sanepid o swoim stanie to wtedy do takiej sytuacji by nie doszło.
  ~ Arek
  4 miesiące temu ocena: 25%  4
  Przestępstwo epidemiologiczne, przestępstwo alkoholowe, przestępstwo tytoniowe ale mamy mózgówców w policji.Tylko dlaczego tak bardzo panowie policjanci są wybielani w tych artykułach?Czyżby aresztowany był połamany?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  4 miesiące temu ocena: 83%  3
  Czy wiadomo już jaki wynik na koronawirusa miał zatrzymany
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ona
  4 miesiące temu ocena: 22%  2
  Czy ten pacjent jest zarazony koronawirusem? Moi rodzice mieszkaja na tym osiedlu i chodza dobtego sklepu...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Babcia
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  ....Brawo Ty....