Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Zielone światło dla inwestycji. Na niebezpiecznym skrzyżowaniu pojawi się sygnalizacja

› Aktualności› Wydarzenia miesiąc temu    1.07.2020
Dawid Bela
komentarzy 19 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. archiwum portalu

Nie będzie lustra, obniżenia barierek czy ronda. Zostanie natomiast zamontowana sygnalizacja na zjeździe z S5 na krajową "36-tkę" w okolicy Załęcza. 

Kierowcy korzystają z "eski" na odcinku pomiędzy Kaczkowem a Korzeńskiem od 2014 roku. Na tej trasie znajduje się także węzeł Rawicz. Jak się okazało, wielokrotnie na skrzyżowaniu łącznicy "eski" z krajową "36-tką" dochodziło do kolizji i wypadków. 

"Będziemy monitorować sytuację"
Dwa lata temu zadaliśmy pytania rzeczniczce poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czy są szanse na budowę ronda, obniżenie barierek czy choćby montaż lustra dla wyjeżdżających z S5 od strony Wrocławia. Odpowiedź Aliny Cieślak była negatywna.-  Będziemy monitorować sytuację występującą w tym miejscu, jednak, korzystając z okazji, apelujemy do kierowców o dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu. Przeprowadziliśmy wizję w terenie, która potwierdziła, że, jeśli przestrzega się znaków, to można w bezpieczny sposób włączyć się do drogi krajowej nr 36 - stwierdziła wówczas Alina Cieślak. 

Po miesiącu od tej odpowiedzi, doszło do kolejnej kolizji. Stłuczki były też w zeszłym, jak i obecnym roku.

Rozmowy 
W bieżącym roku tematem zajęli się samorządowcy. W lutym starosta i burmistrz Rawicza rozmawiali z poznańskim szefem oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Dyrektor Marek Napierała obiecał, że będzie regulacja ruchu za pomocą sygnalizacji świetlnej. Być może uda się to rozwiązanie bardzo szybko wprowadzić - przekazał w marcu Adam Sperzyński.

Realizacja w 2020 roku
W miniony poniedziałek, na stronie internetowej ministerstwa infrastruktury, pojawiła się informacja, że szef resortu zatwierdził do realizacji 16 programów inwestycji (w tym 8 z Wielkopolski) dla zadań drogowych o wartości niemal 40 mln zł. Wśród nich znajduje się także przedsięwzięcie w powiecie rawickim. - Inwestycja przewiduje budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK 36 z łącznicą drogi S5 na węźle Rawicz, wraz z dostosowaniem oznakowania pionowego i poziomego oraz budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (od km 1+662 do km 1+862) - precyzuje rzeczniczka poznańskiego oddziału GDDKiA Alina Cieślak, dodając, że głównym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa.

Sygnalizacja ma zostać zamontowana w tym roku.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (24)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gugg
miesiąc temu ocena: 0%  24
Niezależnie czy to jest pod Lidlem czy to jest pod Kauflandem Ja też jadę prosto i nie obchodzi mnie to że wyjeżdża ktoś z prawej strony. Jadę prosto to mam pierwszeństwo i koniec
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fz6
miesiąc temu ocena: 100%  23
Myślicie ze światła coś tam poprawia? Wątpię. Zawsze znajdzie się debil który ruszy w ostatnim momencie i może się uda. Co do dodatkowego skrętu w prawo to myślę że tam jest za wąsko. Tak jak większość napisala: patrzeć na znaki a nic złego się nie stanie. Szerokości dla wszystkich i tylu powrotów co wyjazdów
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
miesiąc temu ocena: 100%  22
Według mnie nie ma problemu z tym skrzyżowaniem A z kierowcami jeżdżę tam odkąd otworzyli S5 i nigdy kolizji nie miałem A jeżdżę we wszystkie dni robocze więc więcej rozwagi A kolizji nie bedzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fil
miesiąc temu ocena: 71%  21
Poznanskie oszczednoscim w Trzebnicy iw Steszewie sa wezly wzorcowe a reszta na calym odcinku to prymityw tani
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomasz Chudy
miesiąc temu ocena: 100%  20
Tylko nie światła będą korki jak już rondo najlepsze rozwiązanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Franc
miesiąc temu ocena: 100%  19
Zdecydowane NIE dla świateł w tym miejscu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dżesika
miesiąc temu ocena: 13%  18
Uważam że pod marketami ma zawsze ten pierwszeństwo który jedzie prosto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vhg
miesiąc temu ocena: 0%  17
Bo kiedyś mierzyłem łokciami że pod Kauflandem te uliczki na parkingu wyjeżdżające z prawej strony są o dwa łokcie węższe od tej prostej więc uważam że ta prosta ma pierwszeństwo. Zasada prawej strony nie istnieje kiedy droga jest węższa o łokcie
~ Jhh
miesiąc temu ocena: 0%  16
Szczególnie pod Kauflandem Ja też zawsze jadę prosto Nie patrząc czy wyjeżdża ktoś z prawej strony na parkingu
~ Ziom
miesiąc temu ocena: 0%  15
Jeśli jest strefa ruchu niestety nie
~ ...
miesiąc temu ocena: 83%  14
Pierwszeństwo ma ten, co ma Auto Casco :)
~ (*)
miesiąc temu ocena: 82%  13
Chore. To głąby nie potrafią jeździć. A światła będą po deszczu jak na Sarnowskiej, potrafią się same wyłączyć albo wszędzie świeci czerwone z żółtym przez kilka minut, w najgorszym przypadku będą migać na żółto jak koło Pomnika Żołnierza przez ......uwaga...... 8lat. Pamiętacie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO
miesiąc temu ocena: 67%  12
Wczoraj byłem świadkiem jak samochód osobowy włączający się do ruchu z drogi S5 stał około 10 m od linii jezdni. Jak z takiej odległości od skrzyżowania można prawidłowo ocenić sytuację. Aha, w samochodzie osobowym za kierownicą siedziała kobieta. To taka informacja przy okazji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ .................................................
miesiąc temu ocena: 75%  11
To była mistrzyni PROSTEJ :)
~ EWKA
miesiąc temu ocena: 95%  10
MASAKRA. Problemem są kierowcy, a nie skrzyżowanie. Tak samo jak na ul.Śląskiej w Masłowie i na krzyżówce w Annopolu. Znak STOP to STOP, a nie jedź ,bo może się uda, A jak ktoś jest ślepy i nie widzi znaków , to niech nie siada za kółko.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Raper77
miesiąc temu ocena: 94%  9
Trasa szybkiego przejazdu a na środku światła chory pomysł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pp
miesiąc temu ocena: 88%  8
Racja, ale chorym pomysłem już od początku jest brak prawo skrętu dla jadących od Rawicza... Trzeba shamowac praktycznie do 0 żeby wjechać na S
~ TO ZŁE ROZWIAZANIE
miesiąc temu ocena: 95%  7
PRZEZ D€BILI KTÓRZY NIE POWINNI MIEĆ PRAWA JAZDY ZACZNĄ SIĘ POTĘŻNE KORKI DRODZE GŁÓWNEJ. POD GÓRKĘ TIRY BĘDĄ RUSZAĆ JAK ŻÓŁWIE I ZACZNĄ SIĘ PROBLEMY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
miesiąc temu ocena: 100%  6
zimą tiry w ogóle nie ruszą pod górę znając oszczędny system odśnieżania i odladzania dróg