Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 slodziak

Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego. Rawiczanie w czołówce

› Sport i rekreacja› Aktualności 13 dni temu    21.11.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Wodnik Rawicz

Pływanie. Zawodnicy rawickiego klubu Wodnik oraz SP 4 wystartowali w Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego. Rekordów życiowych i wysokich miejsc nie brakowało.

Impreza odbywała się w Poznaniu na Termach Maltańskich. Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpili pływacy w wieku od 10 do 12 lat,  drugiego - 13- i 14-latkowie, a trzeciego - 15-latkowie i starsi. Na starcie, oprócz zawodników z wielkopolskich szkół i klubów, stanęli przedstawiciele innych województw. 

W grupie najmłodszej, SP4 i UPKS Wodnik Rawicz reprezentowali: Amelia Boryczka, Natalia Salamońska, Filip Morozowski, Wojciech Stelmaszczyk, Oliwier Kasprzak, Filip Szczepański, Michał MatysiakJan Paluszkiewicz. Najwyższe lokaty zajęli: Amelia Boryczka (2 miejsce na 50m stylem motylkowym i 3 miejsce - 100m stylem grzbietowym) oraz Jan Paluszkiewicz (3 miejsce - 100m stylem dowolnym). Pozostali plasowali się w czołowej dziesiątce.

Wśród 13- i 14-latków do zmagań przystąpiło pięcioro pływaków z Rawicza. Wystartowali na czterech dystansach. Iga Wendzonka wygrała na 200 m stylem grzbietowym. Karolina Bartkowiak była trzecia na 50 m stylem motylkowym, a Jeremiasz Marrakala Manage - także trzeci (na 50 i 100m dowolnym). Miejsca w czołowej dziesiątce zajmowały także: Marta Siama i Zuzanna Nochelska.

R E K L A M ABolsius Podstrona

Rywalizowali także chłopacy 15-letni oraz starsi. Do zmagań w kategorii Open z rawickiego Wodnika przystąpili: Bruno Maruwka, Dominik Boryczka, Tomasz Gąsior, Adrian Maruwka i Alan Szymański. Pływali na praktycznie wszystkich dystansach. Dwukrotnie trzeci był Bruno Maruwka - na 100m stylem grzbietowym i 200m stylem zmiennym. Pozostali także plasowali się w czołówce.

Czytaj także: Rawicka lekkoatletka Joanna Mosiek na zgrupowaniu kadry

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!