Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Farmy fotowoltaiczne nad zalewem w Jutrosinie. Burmistrz chce zmiany lokalizacji

› Aktualności› Samorząd miesiąc temu    2.12.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A
 fot. Joanna Miśkowiak

Fotowoltaika Jutrosin. Zalew Jutrosin. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Burmistrz Jutrosina Romuald Krzyżosiak pisemnie zaapelował do Wód Polskich w sprawie zmiany lokalizacji planowanych farm fotowoltaicznych nad miejscowym zalewem.

Nad zalewem w Jutrosinie miałyby powstać dwie instalacje fotowoltaiczne wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Inwestorem przedsięwzięcia ma być państwowe przedsiębiorstwo - Wody Polskie. Ustaliliśmy, że panele mają być budowane w obrębie ewidencyjnym Pawłowa, a konkretnie w rejonie wiatraka nad zalewem, co może mieć wpływ na planowane w tym miejscu treningi i zawody paralotniarskie.

Farmy fotowoltaiczne nad zalewem w Jutrosinie. Burmistrz chce zmiany lokalizacji  

W sprawie lokalizacji elektrowni słonecznych postanowił zainterweniować burmistrz Romuald Krzyżosiak, który w ubiegłym tygodniu wysłał pismo do Przemysława Dacy, prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Kopię przesłał do leszczyńskiego biura posła Jana Dziedziczaka.

- Plany wybudowania na terenie zbiornika farmy fotowoltaicznej budzą moje obawy. Oczywiście wspieram inwestycje w odnawialne źródła energii, ale jestem zdecydowanie przeciwny zamiarowi lokalizacji planowanej farmy fotowoltaicznej w miejscu, które jest najbardziej atrakcyjne z punktu widzenia infrastruktury rekreacyjno-turystycznej - tłumaczy burmistrz.

Jak wspomina włodarz, od dwóch lat okolice wiatraka są miejscem organizacji zawodów paralotniowych. Twierdzi, że w opinii organizatorów tej imprezy nie ma technicznej możliwości startów w innym miejscu - z uwagi na zawężenie terenu i istniejącą tam infrastrukturę energetyczną.

- Dlatego proponuję przesunięcie projektowanej farmy w kierunku północno-wschodnim o około 200 metrów, a tym samym zwracam się z prośbą o ponowne przeanalizowanie i zmianę ulokowania planowanych przez PGW Wody Polskie inwestycji w zakresie odnawialnych źródeł energii nad zbiornikiem „Jutrosin” - podkreśla burmistrz.

O panelach fotowoltaicznych nad zalewem w Jutrosinie czytaj TUTAJ
 

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jutrosin
miesiąc temu ocena: 75%  2
Trzeba podziękować pijakowi zbyszkowi zapewne był pod wpływem jak zawsze, niby lustro wody miało być wód polskich A teren np wały i teren bez wody gminy czyli ktoś znów coś źle zrobił no żal dobrze że już jest na emie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaae
miesiąc temu ocena: 50%  1
Ustawić tez posag smiesznej osoby, może wtedy zacznie robić coś dla gminy poza krytyka wszystkiego i pajacowaniem przed kamera
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji