Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Piłkarze rozpoczną rundę wiosenną w marcu

› Sport i rekreacja› Aktualności 18 dni temu    28.12.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz spotkań w rundzie rewanżowej. Wszystkie zespoły z powiatu rawickiego mają rozpocząć rywalizację w marcu 2021 roku.

Najwcześniej na boiska wybiegną zawodnicy Red Box V ligi i klasy okręgowej. Rozegrają spotkania pomiędzy 6 marca a 20 czerwca. 

W strukturach WZPN są trzy V ligi. W grupie 2 występuje Rawia Walbet Rawicz. Do wyższej klasy rozgrywkowej trafią mistrzowie każdej z grup. Wicemistrzowie oraz najsłabsza z ekip, która nie spadnie bezpośrednio z IV ligi, zmierzą się w barażach o prawo gry w IV lidze w sezonie 2021/2022.

W grupie piątej Red Box klasy okręgowej występują: Pelikan Dębno Polskie, Sparta Miejska Górka i Sarnowianka. Łącznie, takich grup jest sześć. Wszyscy mistrzowie klasy okręgowej awansują do V ligi. Kolejnych sześciu wicemistrzów z poszczególnych grup rozegra mecze barażowe o awans do V ligi. 

Ruch Bojanowo i Awdaniec Pakosław wrócą do rywalizacji w Proton klasie A - grupie siódmej - 20 marca. Będą rozgrywać spotkania do 20 czerwca. W tym samym okresie - w Proton klasie B grupie dziesiątej - zagra Orla Jutrosin. W rozgrywkach klasy A i B awans do wyższych lig uzyskają po dwie ekipy.

Do rundy rewanżowej przystąpią także panie. Jak informuje WZPN, III liga kobiet, w której występuje KA 4 resPect wznowi rozgrywki 27 marca, a zakończy 20 czerwca.

Jak wynika z komunikatu WZPN, spotkania w ramach ostatniej kolejki mogą być rozgrywane w różnych porach, bez ujednolicania terminu. Jednocześnie, ze względu na zagrożenie przełożenia większej niż zwykle liczby spotkań z powodu pandemii, związek dopuścił możliwość rozegrania meczów zaległych po wskazanych terminach zakończenia rozgrywek w poszczególnych ligach. Dotyczy to jednak wyłącznie pojedynków drużyn, które nie będą miały szansy na awanse lub spadek z dotychczasowej klasy rozgrywkowej.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!